בחודש הבא: מחיר הדלק צפוי לרדת

אחרי שבתחילת החודש מחיר הדלק זינק ב-25 אגורות בגלל המתיחות עם סוריה - עכשיו כשברור למדי שאין תקיפה בעתיד הקרוב האם אנחנו צפויים לראות את ההשפעה ההפוכה? ככל הנראה שכן, מאחר ומחיר הנפט הגולמי ירד משמעותית

כל מה שעולה חייב לרדת: אחרי שמחיר הדלק עלה משמעותית בחודש שעבר בעקבות דחיית התקיפה בסוריה וירידת שער הדולר, מחיר הדלק צפוי לרדת בתחילת החודש הבא. הירידה הצפויה: בין 30 ל-40 אגורות לליטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתיחות עם סוריה בשבועות האחרונים העלתה את מחיר הנפט הגולמי, ובעקבותו עלה גם מחיר הדלק בתחילת החודש. כעת, מאחר וככל הנראה כבר לא תהיה תקיפה בסוריה - מחיר הנפט ירד.

נוסף על מחיר הנפט, גם הייסוף בשקל תורם לירידת מחיר הדלק. המדינה קונה את הנפט הגולמי בדולרים, וכשהדולר יורד - גם המחיר שהממשלה משלמת על הנפט יורד.  

רק בתחילת החודש עלה מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן ל-25 אגורות לליטר - עלייה גבוהה הרבה יותר ממה שסברו שתהיה בתחילה. מחירו של ליטר דלק עומד כעת לאחר העלייה, על כ-7.85 שקלים לליטר.

מקורה של ההתייקרות האחרונה אינו רק עלייה של מחירי הדלקים בעולם וגם לא רק בשינויים של שערי מטבע החוץ. המס על הדלק (הבלו) התעדכן בהתאם למדד המחירים לצרכן, שעלה באופן דרמטי בחודשים האחרונים, ובעקבות כך עלה המס.