השאלה היומית: היכן נופשים הישראלים בסוף החופש הגדול?

סוף החופש הגדול נחשב לתקופה עמוסה במיוחד בנמל התעופה בן גוריון וגם במלונות בארץ - משפחות, זוגות וצעירים שהמתינו לירידת המחירים והטמפרטורות יוצאים לנופש. שאלנו את סוכני הנסיעות לאן כולם טסים. ההפתעה: אנטליה שבטורקיה

נופשים בסוף הקיץ (חדשות 2)

סוף השבוע האחרון של החופש הגדול, כמדי שנה, עמוס במיוחד בישראל שמנצלים את הרגע האחרון לנפוש. לאן כולם טסים, האם הגזירות הכלכליות השפיעו על החופשה של הישראלים ומה הם היעדים המועדפים בארץ? סמנכ"ל השיווק בסוכנות הנסיעות "איסתא" רונן קרסו, סמנכ"ל הסחר ב"גוליבר" יעל תמיר, מנכ"ל "השטיח המעופף" אייל קשדן וסמנכ"לית השיווק ב"דקה ה-90" דנה לביא עם התשובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האם מורגשת עלייה בהזמנות לשבוע הקרוב?

השבועיים האחרונים היו זמן שיא בהזמנות, אבל עכשיו כולם חוזרים לקראת החגים. ציפינו שזוגות רבים יחכו לסיום החופשה כדי לנסוע, בגלל שהמחירים נמוכים יותר, אבל יש גם משפחות שמוותרות על תחילת שנת הלימודים ומחברות את החופשה עם החגים המתקרבים. השנה ראש השנה ארוך, וסוכות, שהוא חג בו רבים טסים, חל בספטמבר - כך שמזג האוויר יהיה מצויין.

מהם היעדים הפופולריים ביותר בחו"ל ובארץ השנה?

הכי הרבה נוסעים טסו לאיי יוון - בעיקר רודוס וכרתים. גם לאנטליה שבטורקיה טסו רבים מאד - לאחר שבשנה שעברה כמעט ולא הגיעו לשם ישראלים. עם זאת, הטיסות לטורקיה עדיין לא מלאות כמו שהיו בעבר. מי שטס לזמן ממושך יותר העדיף לנסוע לתאילנד או לארצות הברית, וגם לאירופה הקלאסית - לונדון, פריס, אמסטרדם, ברצלונה, ברלין ואגמי צפון איטליה. הרבה אנשים הזמינו טיולים מאורגנים זולים - טיולי כוכב בהם ישנים במקום אחד ויוצאים בכל יום לטייל. ישראלים רבים בחרו לטוס גם לגיאורגיה. הנתונים האלה נכונים לשבוע האחרון של החופש, כמו גם לקיץ כולו.

נתב"ג, היום (עזרי עמרם)

בארץ, כמו בכל שנה, אילת זכתה בבכורה, העיר עמוסת תיירים עכשיו. אחריה - מלונות ים המלח, ויש גם הזמנות רבות לאירוח כפרי בצפון, למשל בכפר גלעדי ובקיבוץ הגושרים.

האם הורגשו שינויים בכמות הנופשים או באורך החופשות השנה?

ייתכן שהמצב הכלכלי השפיע מעט על הנסיעות, אבל בטח לא על כמות הנוסעים. בשנתיים האחרונות חודשי הקיץ שברו את שיאי הטיסות. אולי החופשות התקצרו קצת, אבל זה בשוליים. בסופו של דבר ברור שגם אם מזמינים ברגע האחרון או מעדיפים יעד זול יותר - הישראלים לא מוותרים על החופשה שלהם.