רכבת ההרים של מחירי החופשות

מחירי החופשות בחו"ל יזנקו בשבוע הבא, האחרון לפני החזרה ללימודים, אבל יצנחו בסופו - ויעלו דרמטית, שוב בחגים בספטמבר. ואם כבר חגים, בראש השנה המלונות בארץ כבר מלאים עד אפס מקום

המחיר של אותה חופשה בהפרש של שבוע יכול, מתברר, להשתנות במאות דולרים. בסוף השבוע האחרון של אוגוסט המחירים צונחים, אבל שבוע בלבד לאחר מכן מגיע ראש השנה, ושוב, המחיר מזנק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"סך כל הביקושים לחגים מאוד גבוהים, כך שכמעט ואין מקומות, לעומת אוגוסט בו יש עשרות אלפי מקומות בשוק", סיפר דודו מחלב, סמנכ"ל השיווק של חברת "ארקיע".

שימו לב להפרשים. מי שיצא בסוף אוגוסט ל-3 לילות במלון 5 כוכבים ברודוס על בסיס חצי פנסיון, ישלם 574 דולרים לאדם. שבוע בלבד לאחר מכן, בסוף השבוע של ראש השנה, אותה חופשה תעלה כמעט 900 דולרים לאדם.

3 לילות בברצלונה בסוף אוגוסט במלון 3 כוכבים יעלו 808 דולרים, כולל ארוחת בוקר. שבוע לאחר מכן, בראש השנה, המחיר מזנק ביותר מ-200 דולרים, ולא יכלול ארוחת בוקר.

ההפרש הגדול ביותר - בחופשות בפראג

אך איפה ההפרש הגדול ביותר? את ההפרש הגדול ביותר מצאנו בחופשת 3 לילות בפראג. בסוף אוגוסט תשלמו על מלון 3 כוכבים על בסיס ארוחת בוקר 681 דולרים, אך שבוע לאחר מכן, בראש השנה, תשלמו יותר מ-1000 דולרים על אותו הדיל.

ואם חשבתם לוותר על חו"ל ולהישאר בארץ, קחו בחשבון שהמלונות מלאים כמעט עד אפס מקום. אם בכל זאת תצליחו להשיג מקום במלון לחג, המחירים בשמיים. במלון "דן פנורמה" באילת, זוג ו-2 ילדים ישלם יותר מ-6000 שקלים על חדר משפחתי תמורת בסיס חצי פנסיון. במלון "רויאל גרדן" באילת, זוג ו-2 ילדים ישלם 5409 שקלים, לא כולל ארוחות. תוספת של ארוחת חג נעה סביב 300 שקלים למבוגר, ו-200 לילד.

"בראש השנה, ברוב בתי המלון בארץ, ובעיקר באילת ובים המלח, אנחנו רואים תפוסות כמעט מלאות", סיפרה דנה לביא, סמנכ"לית שיווק ב-"הדקה ה-90". "ניתן להשיג חדרים בודדים בבתי מלון. זו הסיבה שרוב הישראלים נוהרים לאגן הים התיכון", הוסיפה.

אפשר להתעודד בכך שבסוכות בסוף ספטמבר, גם כן חג שמתחבר עם סוף השבוע, המחירים צפויים לרדת, גם אם רק במעט.