מהחודש הבא תשלמו יותר: מסים על רכבי יוקרה, מטוסים, מסכי טלוויזיה ענקיים - ואפילו על פרוות וג'קוזי

כפי שהוסכם בטיוטת תקציב המדינה לשנת 2013-2014, שר האוצר יאיר לפיד מטיל מסים על מוצרי היוקרה. בין המוצרים: טרקטורונים ורכבי שטח, מקררים גדולים, פרוות, ריהוט עתיק, יאכטות, אופנועי ים ומטוסים

קונים מטוס? זה יעלה לכם יותר (רויטרס)

שר האוצר יאיר לפיד מטיל מסים על מוצרי היוקרה: לפיד חתם היום (ה') על הצו להעלות את שיעורי מס הקנייה המוטלים על מוצרי יוקרה שחייבים כיום במס קנייה. בנוסף, החל מ-1 בספטמבר 2013, יוטל מס על מוצרי יוקרה נוספים שהיו פטורים ממס עד כה, בהם רכבי יוקרה, פרוות, מוצרי יוקרה ועוד. המס החדש מוטל כפי שהוסכם בטיוטת תקציב המדינה לשנת 2013-2014. המהלך שגובש ברשות המסים צפוי להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בכ-110 מיליון שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אז כמה נשלם? (רויטרס)

אז על מה נשלם יותר?

- החל מהחודש הבא יועלה המס על כלי רכב יוקרתיים ששוויים מעל 300 אלף שקל שרובם נמצאים בדרגת זיהום האוויר הגבוהה ביותר. כך, למשל, על רכב שמחירו לצרכן מיליון שקל, יוטל מס קנייה בשיעור 97% ממחירו ליבואן, במקום 83%.

רכבי יוקרה (רויטרס)

- כבר מיום ראשון הקרוב, 18 באוגוסט, יעלה שיעור מס הקנייה הקיים על טרקטורונים ורכבי שטח מ-30% ל-50%, המס על מסכי טלוויזיה שגודלם מעל 50 אינטש יעלה מ-15% ל-30% ויוטל מס קנייה בשווי 550 שקל למקרר שגודלו מעל 800 ליטר.

פרווה לעשירים בלבד (רויטרס)

- בנוסף, על מוצרי יוקרה כמו פרוות, ריהוט עתיק, יאכטות, אופנועי ים, מטוסים ועוד, שעליהם לא הוטלו מסים עד כה, יוטל מס: 15% על מטוסים פרטיים (מלבד אלו המשמשים לצורך מתן שירות תעופה סדיר, לחקלאות או לכיבוי שריפות) ועל יאכטות, ומס של 20% על אופנועי ים. מס בשיעור של 20% יוטל על פרוות וריהוט עתיק. 12% מס יוטל על ג'קוזי שאחת ממידותיו החיצוניות לרבות האלכסון עולה על 100 ס"מ (המס האפקטיבי ביבוא יהיה בשיעור של 19.2%).