צפו: פנטהאוז חדש בפחות מ-2 מיליון שקלים

תג מחיר של פחות משני מיליון שקלים יקנה לכם בדרך כלל דירה מרווחת באזור המרכז, או דירה צנועה – אם תתעקשו לגור בתל אביב. אבל מתברר שבלא מעט פרויקטים בערים אחרות אפשר למצוא גם דירות גג, פנטהאוזים, באותו המחיר. עד לאן תהיו צריכים להרחיק? בדקנו

פנטהאוז, מלבד המרחב, המרפסת והנוף, הוא גם סמל סטטוס. בחודש הקיץ ההתעניינות בדירות המיוחדות האלו עולה. בין יוני לאוגוסט נרשם זינוק של 16% ברכישתן לעומת שאר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מזמן רציתי פנטהאוז. אני אוהב דברים מיוחדים, במסגרת היכולת כמובן, רק שלא יכולתי להרשות לעצמי", מספר אלכס שוורץ, שקנה פנטהאוז ביבנה בפחות משני מיליון שקלים. "חמישה חדרים, 180 מטר נטו, פלוס מרפסת של 100 מטר".

בתל אביב העלייה הזאת טבעית, לאור ריבוי המגדלים והאוכלוסייה המבוססת שמגיעה אליהם - אבל שימו לב למובילה בזינוק: דווקא נתניה, ובעיקר בשכונת "עיר ימים" שבה. הלקוחות הם בעיקר משפרי דיור, זוגות בגיל המתקרב לממוצע 50, עם שניים עד שלושה ילדים.

כדי למצוא פנטהאוזים במחירים שפויים, צריך להתרחק מאוד מנקודת המוצא עזריאלי. הפנטהאוז של אלכס ביבנה נמכר ב-1.95 מיליון שקלים. פנטהאוז דומה ברחובות הצעירה יעלה 150 אלף שקלים פחות. גם בכפר יונה אפשר למצוא דירות פנטהאוז במחיר דומה - כ-1.8 מיליון שקלים. צפונה יותר, בפרדס חנה, תמצאו פנטהאוז במחיר של דירת שלושה חדרים במרכז - 1.7 מיליון שקלים.

ואם עדיין מתחשק לכם לקבל מרפסת גדולה על הגובה, והתקציב שלכם נמוך יותר, אפשר למצוא במקומות האלו דירות דופלקס או טריפלקס זולות יותר - כ-200-300 אלף שקלים פחות. מהמרכז רובנו יכולים לשכוח אומנם, אבל מתברר שסמלי סטטוס הם לא המצאה של תל אביב.