עקב הגזירות: 10% מהישראלים יוותרו על חופשה בקיץ

סקר שערך מכון הסקרים "מידע שיווקי סי.איי" מגלה כי יותר ממחצית מהישראלים (55.3%) מעידים כי הגזירות הכלכליות השפיעו על התכניות שלהם לחופשה בקיץ. בניסיון לחסוך יבחרו הישראלים ביעדים צנועים יותר, בטיסות זולות יותר ואף בקיצור החופשה

יותר ישראלים מוותרים על חופשה בקיץ (חדשות 2)

האם הגזירות הכלכליות השפיעו על חופשת הקיץ של הישראלים? סקר מיוחד שערך מכון הסקרים "מידע שיווקי סי.איי", מגלה כי יותר מ-10% מהנשאלים החליטו שלא לצאת כלל לחופשה עקב הגזירות האחרונות ו-22% קנו חבילת נופש זולה יותר מעבר לים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר ממחצית הישראלים (55.3%) דיווחו כי הגזירות השפיעו על תכנון החופשה שלהם. 205 מהנשאלים החליטו לצאת לחופשה זולה יותר מזו שתכננו בארץ, ו-3% שתכננו לנפוש בחו"ל, העדיפו חופשה זולה יותר בארץ. למרות הכל העידו 80% מהנשאלים בסקר כי בכוונתם לנפוש הקיץ - מחציתם בארץ ומחציתם בחו"ל.

הסקר שערך המכון, בהנהלת נעם רז ומירב שפירא עבור "גלובס", נערך באינטרנט וכלל 505 גברים ונשים יהודים בגילאי 18 ומעלה. הממצאים העלו כי 40% מהנשאלים יטוסו לחו"ל בטיסות מוזלות (צ'רטר ולואו קוסט) במקום בטיסות סדירות וישירות. 24% העידו כי ילונו במלונות זולים מאלו שתכננו או מאלו שהיו רגילים אליהם בעבר, במטרה לצמצם בעלויות החופשה. 12% יתגוררו אצל חברים או בני משפחה על מנת לחסוך בעלויות ו-26% יקצרו את ימי החופשה על מנת לשלם פחות.

"ממצאי הסקר מצביעים על מגמה רחבה של הישראלים, לצמצם את עלויות חופשת הקיץ שלהם", אומר רז, מנכ"ל "מידע שיווקי סי.איי". "קהלים שונים בוחרים להוזיל את החופשה בדרכים שונות: צעירים מוכנים להתגמש על התנאים והנוחות, אך הקהל המבוגר יותר בוחר להוזיל את החופשה שלו בדרך של קיצור ימי החופשה".