צפו: כך תמצאו עבודה בגיל 50

במסלול החיים, הנקודה שבה נדמה בדרך כלל שמגיע השינוי המשמעותי היא אחרי גיל הפנסיה. אבל בין שוק העבודה התובעני ועד הזוגיות בבית, מתברר שגם גיל 50 הוא נקודת מעבר קריטית. נקודה שהחיים אחריה דורשים הכנה - שרובנו לא תמיד מודעים אליה. הצטרפנו לקורס מיוחד של העמותה לקידום מקצועי

בריאות ואורח חיים ספורטיבי לקראת גיל 50 חשובים כמובן, אבל יש גם אימון חשוב לא פחות, כזה שמכין אותנו כלכלית בשלב הזה בחיים. בשביל זה הקימו קורס שמיועד בדיוק למטרה זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקורס נועד כדי שנוכל להתמודד עם כלל האתגרים של גיל 50 ויותר. מהשלב האחרון של הקריירה המקצועית, הכנה לקראת שנות הפנסיה וגם שינויים פיזיים והצורך להתמודד באופן אחר עם הזוגיות.

"לא בהכרח יש לאנשים תרבות פנאי. כל החיים הם היו עסוקים בהישרדות היום יומית, בעבודה ובילדים, ופתאום יש להם הרבה מאוד זמן". אומר עו"ד אופיר אלקלעי, מנכ"ל העמותה לקידום מקצועי שמארגנת את הקורס. "לכן, אנו רוצים לטפל בכל המישורים האלו, כדי שלאנשים יהיו חיים טובים יותר כבר מגיל 50, ולא לחכות לגיל 67, שם ילמדו על זכויות פרישה ומה הזכויות שמגיעות מביטוח לאומי".

וכשתוחלת החיים רק מתארכת, התכנון של השנים שנותרו הופך למורכב עוד יותר. "מי שלא יתכונן לחיים הארוכים שלו, מי שלא יכין את עצמו, מסתכן במה שעומד להיות גורם המוות העיקרי בעולם, והוא הדיכאון", אמר ד"ר יעקב בן שאול, מרצה בקורס. "לשבת 30 או 40 שנים בלי תוכניות, בלי להבין את מחזור החיים השני הוא דבר בלתי אפשרי".

אז יכול להיות שמי שמתקרב לגיל 50 עסוק יותר ב-49 השנים שחלפו - ולא בעשרות השנים הפוטנציאליות שלפניו. שינוי מחשבתי יכול להפוך את השנים האלה למוצלחות לא פחות.