מצעד המכוניות הידידותיות לסביבה

הישראלים הם אולי לא שיאני המודעות לאיכות הסביבה, ולכן יבואניות המכוניות הירוקות מדברות ללקוח הישראלי במונחים של חיסכון בדלק. ארגון אמון הציבור בדק עבורנו מהן המכוניות שלא רק יעזרו לכם לצמצם את חשבון הדלק החודשי, אלא גם ידידותיות לסביבה

מחירי הדלק אמנם ירדו מעט לאחרונה, אבל בטווח של כמה שנים התמונה שונה; עלייה משמעותית שמכבידה על הכיס. פערי צריכת הדלק בין דגמים שונים של מכוניות, ולפעמים אפילו בין מפרטים טכניים שונים של אותו דגם, יכולים להגיע להפרשים של עד 75%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במונחים של חיסכון בכסף, מדובר בלא פחות מאלפי שקלים בשנה. על כל רכב תוכלו למצוא היום מה היא רמת הצריכה שלו, לכמה ק"מ מספיק ליטר דלק וגם מה הוא דירוג זיהום האוויר של הרכב.

בדיקת ארגון אמון הציבור, עבור תוכנית חיסכון גילתה אילו מכוניות הן המומלצות ביותר בכל קטגוריה.

בקטגוריה המשפחתית, הדגם המשתלם ביותר הוא הונדה אינסייט. המחיר הוא קרוב ל-135,000 שקלים. דרגת הזיהום היא נמוכה מאוד, 2 בלבד ומספר הקילומטרים לליטר דלק הוא בין הגבוהים ביותר; כ-24 ק"מ.

הרכב החסכוני ביותר מבין הרכבים הירוקים הוא טיוטה אוריס. בה ליטר דלק מספיק ליותר מ-25 קילומטרים ודרגת הזיהום היא 2. המחיר הוא 120,000 שקלים בלבד.

"הצרכנים הבינו שעלויות הדלק הן ההוצאה הגבוהה ביותר בקניית רכב ואחזקתו לאחר ירידת הערך", כך מספר דרור גורלניק מנהל שיווק ארצי של חברת "יוניון מוטורס", יבואנית טויוטה.

בקטגוריית המיני, המכונית החסכונית והכי פחות מזהמת היא סוזוקי אלטו. היא עולה 60,000 שקלים. דרגת הזיהום שלה עומדת על 2. ובמדד החסכוני היא עומדת על יותר מ-22 קילומטרים לליטר דלק.

בקטגוריית הרכבים הספורטיביים, ניצבת במקום הראשון וולקסווגן גולף. וברכבי השטח והפנאי, המצטיין הוא ניסן ג'וק אשר מנצח את שאר הג'יפים בחיסכון לאורך זמן.

הישראלי אולי מודעים פחות לנושא הסביבתי, אבל פליטות מכלי רכב הן המקור העיקרי לזיהום האוויר בערים הגדולות בארץ. מלבד המס הנמוך יחסית על קניית כלי רכב ירוקים, אולי נרגיש קצת יותר טוב עם עצמנו כשניסע בהם לצד החיסכון הכלכלי.