הדירוג של בנק ישראל: באיזה בנק זול יותר לנהל חשבון?

על פי דוח שהגיש המפקח על הבנקים, חלה ירידה של 3% בעלות הממוצעת לחשבון עובר ושב. בבנק הזול ביותר משלמים בממוצע רק 6.1 שקלים לחודש על ניהול העובר ושב

המפקח על הבנקים, דוד זקן, הגיש היום (ג') לוועדת הכלכלה של הכנסת את הדיווח החצי שנתי אודות מחירי השירותים הבנקאיים למשקי הבית. על פי הדוח, במחצית השנייה של שנת 2012 העלות החודשית הממוצעת לחשבון העובר ושב למשקי בית במערכת הבנקאית, על פי פרופיל פעילות אחיד, הסתכמה בכ-14.1 שקל - ירידה של כ-3% בהשוואה למחצית הראשונה של אותה שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדוח מבוסס על דיווח של הכנסות בפועל של הבנקים ושל חברות כרטיסי האשראי מעמלות שנגבו על ידם במחצית השנייה של שנת 2012. מהדוח עולה כי בנק "יהב" הוא הבנק הזול ביותר במערכת הבנקאית הישראלית, בפער משמעותי מיתר הבנקים. על פי הנתונים הסתכמה העלות החודשית בו ב-6.1 שקלים. לעומתו, הבנקים "מרכנתיל" ו"ערבי-ישראלי" הם היקרים ביותר, בעלות חודשית של כ-21.5 שקלים וכ-19.7 שקלים בהתאמה.

מבין חמשת הבנקים הגדולים, בנק הפועלים הוא הזול ביותר, בעלות חודשית של כ-11.9 שקלים, ולעומתו בנק מזרחי-טפחות הוא היקר ביותר, בעלות חודשית של כ-16.3 שקלים.

הבדלים גבוהים נרשמו גם ביחס לעמלה בפועל בגין החזקת כרטיס אשראי, בעלות החודשית הממוצעת לכרטיס בגין כרטיסים מסוג מקומי, בינלאומי וזהב. ישראכרט היא הזולה ביותר בעלות של 4.5 שקלים, בעוד כ.א.ל. היא היקרה ביותר בהבדל משמעותי, בעלות של 9.5 שקלים.