הסוף לחופשות "הכל כלול" ביוון?

הבחירות שהתקיימו ביוון עשויות להשפיע לא רק על כלכלת אירופה, אלא גם על החופשה הבאה שלנו. מפלגת סיריזה שזכתה בבחירות מתכוונת לצמצם את מספר בתי המלון שיורשו להפעיל נופש בסגנון "הכל כלול" הפופולרי בקרב הנופש הישראלי

תוצאות הבחירות שהתקיימו אתמול (ראשון) ביוון עשויות לטלטל את כל אירופה, וגם להשפיע על יעד הנופש הבא של הישראלים. מפלגת סיריזה שזכתה בבחירות הודיעה שבכוונתה לצמצם את מספר בתי המלון שיוכלו להציע נופש במסגרת "הכל כלול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפלגת השמאל הקיצוני מתכננת להטיל הגבלה על מספר המלונות המציעים חופשות בסגנון הכל כלול באזור מסוים, וזאת במטרה לעודד תיירים לצאת ממתחמי הנופש ולהוציא כסף בעסקים מקומיים. במסע הבחירות של המפלגה הודגש כי המודל של הכל כלול מדיר את התיירות מהכלכלה המקומית.

יוון נחשבת בשנים האחרונות לאחד מיעדי החופשה המועדפים על הישראלים. חבילות הנופש הכוללות את כל הפינוקים במחיר אחד הפכו אותה לנגישה עוד יותר לתייר מישראל, במיוחד לאור העובדה שטורקיה השכנה כבר לא ממש קורצת לישראלים.

קרוב לחצי מיליון ישראלים יצאו בכל אחת מהשנים האחרונות לנפוש ביוון. כ-47% מהם נפשו לאי המועדף ביותר, כרתים, שם שילמו בממוצע 655 דולרים. מחיר חבילת נופש הכול כלול במלון 4 כוכבים באי עומד על כ-580 דולר.

מעבר למשמעויות הפוליטיות והכלכליות שהביאו עמן הבחירות ביוון, נראה כי עליית מפלגת סיריזה לשלטון תשפיע גם על תכנון החופשה הבאה שלנו בחו"ל.