תקלה ברשת "הוט מובייל": "לא מצליחים לקבל או להוציא שיחות"

לקוחות חברת הוט מובייל מדווחים מאז שעות הבוקר על תקלות ברשת בעקבותיהן הם אינם מצליחים להוציא ולקבל שיחות או לגלוש באינטרנט. לקוח החברה: "אין צפי למועד פתרון התקלה ועדיין אין שיחות. פשוט לא להאמין". סמוך לשעה 11:00 הודיעה החברה כי התקלה תוקנה והשירות חזר לסדרו באופן מלא

"מגיעים למענה מוקלט", מוקד הוט מובייל (חדשות 2)

לקוחות באזורים שונים בארץ דיווחו הבוקר למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט על תקלות ברשת "הוט מובייל". לטענת הלקוחות, הם אינם מצליחים להוציא ולקבל שיחות או לגלוש באינטרנט. בחברה הודיעו כי התקלה תוקנה כעבור מספר שעות בהן לא ניתן שירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 11:00 החברה הודיעה כי התקלה נפתרה והשירות חזר לסדרו באופן מלא. "היום בבוקר ארעה תקלה באחד מרכבי המתג אשר גרמה לחלק קטן מלקוחותינו לחוות אי זמינות לסירוגין. התקלה נמשכה כ-3 שעות. לקוח אשר עדיין חווה שיבושים, מתבקש לכבות ולהדליק מחדש את המכשיר", נמסר בהודעת החברה.

"מ-6:30 בבוקר אני לא מצליח להוציא ולקבל שיחות", זעם דודי, לקוח של החברה. "לפעמים אני מקבל הודעות בוואטסאפ ובמיליים. לאף אחד בעבודה שלי אין כרגע קליטה ואנחנו לא מצליחים לתקשר עם העולם. אני עשיתי למספר שלי 'עקוב אחריי' כדי שיוכלו לתפוס אותי".

לטענת דודי, אין מענה מהחברה ללקוחות שמנסים לברר פרטים אודות התקלה. "ניסינו לדבר עם החברה ומגיעים ישר למענה מוקלט, שאומר שיש תקלה ברשת, בעיקר באזור המרכז", אמר.

אמיר, לקוח נוסף של החברה, כתב גם הוא למייל האדום של חדשות 2. "אני נמצא בהרצליה פיתוח, ומשעה 7:00 אין קליטה", התלונן. "לא ניתן להוציא שיחות ולגלוש באינטרנט. לאחר פנייה למוקד השירות נמסר כי יש תקלה כלל ארצית שמנסים לפתור אותה, אולם אין צפי למועד פתרון התקלה ועדיין אין שיחות. פשוט לא להאמין".

הוט מובייל עושה שימוש במחצית מהתנועה על הרשת הסלולרית של חברת פלאפון. לחברה רשת דור שלישי חלקית, ובמקומות בהם הרשת לא מכסה, מחוברים לקוחות החברה לאנטנות של פלאפון במודל נדידה פנים-ארצי. מקור התקלה שאירעה היום אינו ברשת פלאפון, אלא בזו של הוט מובייל.

מהוט מובייל נמסר בתגובה כי "אכן ישנה תקלה, בעקבותיה חלק מלקוחות הוט מובייל באזורים שונים בארץ חווים אי זמינות לסירוגין. הנושא בטיפול ואנחנו עושים את מירב המאמצים להחזיר את השירות לסדרו בהקדם האפשרי".

 בהכנת הידיעה השתתף כתב גלובס