רפורמת "שמיים פתוחים" יצאה לדרך

שר התחבורה ישראל כ"ץ חתם היום על הסכם מול נציגי האיחוד האירופי שיאפשר את "פתיחת השמיים" לטיסות נוספות. בכך יצאה לדרך רפורמת השמיים הפתוחים שתוביל בסופו של דבר, להוזלת המחירים בשוק התעופה הישראלי

השר כץ: "הפכנו לחלק מאירופה בכל הנוגע לט (AP)

כחודשיים לאחר מאבקן של חברות התעופה, שר התחבורה והתשתיות ישראל כ"ץ חתם במהלך היום על ההסכם הרשמי לאישור רפורמת "שמיים פתוחים" עם נציגי האיחוד האירופי בלוקסמבורג. החתימה על ההסכם תגדיל באופן משמעותי את מספר הטיסות מישראל וממנה שבסופו של דבר להוזלת מחירים בשוק התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההסכם נחתם במהלך טקס חגיגי שהתקיים בלוקסמבורג, בו נכחו שר התחבורה האירי ונשיא מועצת התחבורה של האיחוד האירופי ליאו ורדקאר, סגן נשיא האיחוד האירופי והאחראי על תחום התחבורה סיים קאלאס, ו-27 שרי התחבורה מהמדינות החברות באיחוד.

"החל מהיום הפכנו להיות חלק מאירופה בכל הנוגע לטיסות לישראל וממנה", אמר השר הישראלי במעמד החתימה. "ההסכם יגדיל באופן מיידי את היצע היעדים ויוביל באופן שילך ויגדל להנחות משמעותיות במחירי הטיסות. כ"ץ אף הוסיף כי הוא "מאמין בקשר עם האיחוד האירופי ובפוטנציאל הטמון בו".

"הסכם חשוב לחיזוק קשרי הכלכלה"

במעמד החתימה הצהיר סגן נשיא האיחוד האירופי קאלאס, כי ישראל מהווה חלק משמעותי בקשריו הכלכליים של האיחוד האירופי. "ישראל היא שותפת מפתח עבור האיחוד האירופי, וההסכם של היום חשוב מאוד להמשך חיזוק קשרי הכלכלה, הסחר והתיירות הכוללים בין ישראל לאיחוד האירופי. אנחנו מצפים לראות יותר טיסות ישירות אל ישראל וממנה, מחירים נמוכים יותר, יותר מקומות עבודה ותועלות כלכליות בשני הצדדים", אמר סגן הנשיא.

שביתת חברות התעופה לפני כחודשיםי, ארכיון (חדשות 2)

רפורמת ה"שמיים הפתוחים" יצאה לדרך בישראל לפני כחודשיים, זאת לאחר שחברות התעופה התנגדו בתחילה לביצועה. תוכן הרפורמה שונה, לאחר שחברות התעופה הישראליות השביתו לפני כחודשיים את פעילותן למשך יומיים. בתוך השביתה הגיעו חברות התעופה להסכמות עם משרד האוצר לפיהן המדינה תסייע לחברות בין השאר במימון עלויות האבטחה עמן נאלצות להתמודד.