מהם המקצועות הנדרשים ביותר במשק הישראלי?

רתך או רואה חשבון? במשרד הכלכלה פיתחו יישום המאפשר למבקשי העבודה ולצעירים העומדים בפני בחירת מקצוע לקבל מידע על ביקוש לעובדים בכ-200 מקצועות, המדורגים על פי פריסתם בארץ ועל פי מדד משוקלל של שכר התחלתי ופרמטרים נוספים. השר בנט: "זה כלי נהדר שיסייע למחפשי העבודה להתמקד במקצוע שיאפשר עתיד תעסוקתי"

שרברב או רואה חשבון? (רויטרס)

משרד הכלכלה השיק היום אתר עם רשימת המקצועות הנדרשים במשק, לצעירים ולמבקשי עבודה המחפשים את דרכם המקצועית העתידית. המקצועות הנדרשים ידורגו על פי פריסתם בארץ ועל פי מדד משוקלל על בסיס שכר התחלתי המוצע על ידי המעסיקים ומשך זמן החיפוש על ידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היישום האינטרנטי, כך מסבירים במשרד הכלכלה, מאפשר לציבור מבקשי העבודה ולצעירים העומדים בפני בחירת מקצוע, לקבל מידע זמין על הביקוש לעובדים בכ-200 מקצועות שונים. "בין היתר יוצג באתר מידע מפורט וברור אודות הביקוש של מעסיקים לעובדים לפי מקצוע, מספר המשרות הפנויות על פי אזורים, שכר התחלתי, ומדד משוקלל של כל הנתונים. הנתונים המפורסמים מבוססים על שילוב בין נתוני סקר המעסיקים של מינהל המחקר במשרד הכלכלה לבין נתוני הלמ"ס", אומרים במשרד הכלכלה. כמו כן ניתן יהיה ללמצוא קישורים למוסדות לימוד, קורסי הכשרה מקצועית, מוסדות אקדמאים ומפרט מלא על תנאי הקבלה ומסלולי הלימוד השונים.

 

בין הנתונים המופיעים באתר ניתן למצוא מקצועות מבוקשים כגון: מדען מחשב ששכרו ההתחלתי הוא 20,757 שקלים, מנהל עבודה בשרברבות ששכרו ההתחלתי הוא 12 אלף שקלים, מפעילי תחנות כוח ששערם ההתחלתי הוא 12,700 שקלים, כימאים ששכרם ההתחלתי הוא 11,544 שקלים ועוד. עוד ניתן לראות מהטבלה כי שכרם של אנשי חינוך ורופאים דומה, אך ציונם המשוכלל של המורים גבוה יותר בשל משרות רבות יותר המוצעות בתחום.

מברך, השר נפתלי בנט (רויטרס)

"מדובר בשירות חשוב ומשמעותי שהושק למען האזרחים", אמר שר הכלכלה, נפתלי בנט. "זהו כלי נהדר שיסייע למחפשי העבודה, ולכל מי ששוקל את כיווני הלימודים המקצועיים שלו, להתמקד במקצוע שיאפשר לו עתיד תעסוקתי בטוח. אני סומך על השכל הישר של האזרחים שיידעו לעשות שימוש טוב במידע זה, למען עתידם".