מ-1 ביולי: המס על האלכוהול עולה

החל מתחילת החודש הבא, מס הקנייה על מוצרי אלכוהול יעמוד על 105 שקל לליטר, במקום 84 שקל לליטר כוהל שנהוג כיום. אתמול שר האוצר לפיד הקדים את הצו המורה על כך, בצעד שיכניס למדינה כ-200 מיליון שקלים

המס על האלכוהול עולה. ארכיון (AP)

לא הספיקו לכם הגזירות הכלכליות? רציתם להטביע את יגונכם בטיפה המרה? בעוד פחות מחודש גם זה יהיה קשה יותר - שר האוצר יאיר לפיד חתם אמש על צו המקדים את העלאת המס על אלכוהול, והחל מ-1 ביולי מס הקנייה על מוצרי אלכוהול יעמוד על 105 שקל לליטר, במקום 84 שקל לליטר כוהל שנהוג כיום. בכך, מס הקנייה על ליטר אלכוהול יעלה ב-21 אגורות. התוספת להכנסות המדינה ממסים מצו זה נאמדת ב-200 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרפורמה במשקאות משכרים היא חלק מהחלטת הממשלה במסגרת תקציב המדינה לשנים 2013-2014. היא אושרה ונכנסה לתוקף בשנת 2010, במסגרתה מס הקנייה על משקאות משכרים הותאם למס קצוב לפי ליטר כוהל - בהתאם למדיניות הממשלה למסות במס קצוב את המוצרים בעלי השפעות חיצוניות שליליות.

על פי רשות המסים, שיטת מיסוי זו מפנימה באופן מיטבי את ההשפעות החיצוניות השליליות מאחר והיא איננה תלויה בערך המוצר, אלא במידת הנזק הנגרם כתוצאה מהשימוש בו למשק ולחברה. הצו יועבר לאישור ועדת הכספים של הכנסת תוך חודשיים.