הטריק של ה. שטרן: שלמו בדיוטי פרי - חיסכו את המס

כשהמצב הכלכלי דוחק והקונים נוטים, אולי יותר מפעם, לבקש הנחות, מצאו בחברת התכשיטים ה. שטרן דרך יצירתית להוזיל ללקוחות את הקנייה. המוכרות מסבירות איך אפשר להתחמק מתשלום מע"מ ומכס על המוצרים, כך הלקוחות חוסכים עד אלפי שקלים - על חשבון המדינה כמובן

ברשת התכשיטים ה. שטרן מצאו פתרון יצירתי לחסוך מהלקוחות שלהם את כובד המע"מ שעלה בתחילת השבוע באחוז. המוכרים ממליצים ללקוחות פשוט לרכוש את מוצרים בסניף הרשת שלהם בדיוטי פרי - שם המכירים פטורים ממע"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלחנו לקוחה פוטנציאלית לסניף של הרשת ביקשה לרכוש תכשיט שמחירו 11,183 אלף שקלים. המחיר היה יקר מדי עבורנו, וזו הייתה תשובת המוכרת: "את יכולה להזמין אותו לשדה התעופה, ואז הוא יעלה 9,487 שקלים. את ההזמנה את עושה כאן, אבל התשלום הוא בשדה התעופה".

בדקנו אם גם רשתות נוספות שיש להן סניפים בדיוטי פרי מציעות לנו לשלם ולאסוף את המוצר כשהוא פטור ממע"מ בשדה התעופה, אבל כולן - אל"מ, סברובסקי, מיכל נגרין- סרבו לכך.

הכל אמנם על פי חוק, אבל מה לגבי העובדה שתכשיטי ה. שטרן עולים לעיתים מאות ואלפי דולרים, וקניות בדיוטי פרי פטורות ממכס רק עד 200 דולר לפריט? גם לזה יש למוכרים בה. שטרן פתרונות: פשוט לענוד את התכשיט על עצמנו.

תכשיט שנקנה על ידי הלקוח בעבורו ונחשב ל"חפץ אישי" הוא פטור ממכס, גם אם מחירו יותר מ-200 דולר. השיטה של ה. שטרן חוסכת ללקוחות מאות ואפילו אלפי שקלים של תשלומי מע"מ ומכס, כסף גדול שהיה אמור להגיע לקופת המדינה.