בחצות: מחירי המע"מ והדלק עלו

בהמשך לגזירות - המע"מ עלה בחצות באחוז, ועתה הוא עומד על לא פחות מ-18%. מחיר ליטר דלק 95 אוקטן עלה ב-26 אגורות ועומד על 7.52 שקלים בתדלוק עצמי

עולה ועולה. תחנת דלק, אילוסטרציה (חדשות 2)

פותחים שבוע חדש עם גל התייקרויות: הלילה בחצות עלה המע"מ באחוז אחד, מה שהביא לעלייה במחירי כל המוצרים בישראל - ממסטיקים ועד מכוניות. בנוסף, אחרי חודשיים של הוזלות, גם מחיר הדלק עלה, ועומד כעת על 7.52 שקלים לליטר 95 אוקטן בתדלוק עצמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי הויכוח הסוער בציבור ובכנסת, הלילה נכנסה לתוקפה העלאת המע"מ ל-18%. המשמעות: כל מוצר הנמכר בישראל עולה עוד אחוז אחד. ההשפעה המיידית תורגש כבר בבוקר. היחידים שלא ישלמו את התוספת: תושבי אילת, והתיירים המתארחים בעיר, שימשיכו לשלם מחירים ללא מע"מ.

על ההתייקרות הגורפת של המע"מ יש להוסיף את מחירי הדלק, ששוב עלו הלילה אחרי חודשיים של הוזלות. מחיר ליטר 95 אוקטן עולה ב-26 אגורות ועומד על 7.52 שקלים בתדלוק עצמי. הסיבה לעליית הדלק היא מהלכי בנק ישראל, שהביאו לעצירת הייסוף של השקל מול הדולר, מה שמייקר את קניית הדלקים על ידי המדינה.

באופוזיציה תקפו בחריפות את העלאת המע"מ לשיעור שיא מאז 2003. ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר בדיון בנושא במליאת הכנסת השבוע כי "אני 25 שנה בכנסת, ולא זוכר גזירות כלכליות כה קשות בלי היגיון ואחיזה במציאות. יש אלטרנטיבות שאפשר לעשות באופן מיידי, בטווח בינוני ויש בטווח הארוך. צריך אומץ וחשיבה. מישהו מאמין לשר האוצר שיהיה טוב יותר עוד שנה? לאנשים יהיה פחות כסף לקנות, מפעלים יצמצמו פעילות. יפטרו עובדים. יש תכניות שאפשר לשנות, צריך אומץ".