כמה תעלה חופשה שלא בעונת הקיץ?

חופשה משפחתית בחודש אוגוסט היא הפתרון הנפוץ ביותר להורים לבלות ביחד עם הילדים, בדרך כלל כמה ימים או שבוע. אבל המחירים - בשמיים. הוצאה של אלפי שקלים לכל משפחה. אבל כמה נוכל לחסוך אם ננסה לתכנן חופשה כזו במועד פחות מקובל בחודשי הקיץ?

אז מתי אתם טסים לחופשה? ימי השרב הזכירו שאין מנוס מקיץ חם ומיוזע, והמשפחות כבר מתחילות לתכנן את חופשת הקיץ המשותפת והיקרה. ההוצאה גדולה במיוחד, והתאריך שנבחר הוא חציו השני של חודש אוגוסט, אחרי הקייטנות. בדיקת תוכנית חיסכון מגלה שהקדמת החופשה ליולי יכולה להוזיל משמעותית את העלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נציגה של חברת הנסיעות "אופיר טורס" הדגימה את ההבדלים המשמעותיים, ואמרה כי "ביולי, בין ה-7 ל-14, זה מתחיל מהדיל הכי פשוט, של חבילת מלון טיסה ורכב, וזה 745 אירו לאדם. אותה חבילה באוגוסט תעלה לא פחות מ-910 אירו, שזה הדיל הזול ביותר".

ההפרשים מגיעים לעשרות אחוזים. חבילת "הכול כלול" ל-4 ימים במלון 5 כוכבים בכרתים בתחילת יולי מוצעת במחיר 560 דולרים לאדם. באוגוסט, לעומת זאת, המחיר גבוה יותר ב-150 דולרים, ובסיכום משפחתי מדובר בסכום של כ-2200 שקלים אותם ניתן לחסוך. בחופשת חצי פנסיון ברודוס, הפער למשפחה יגיע גם ל-640 דולרים. גם נופשון 4 לילות בטורקיה יהיה יקר יותר באוגוסט ב-400 דולרים.

אך לא מדובר רק על המדינות הקרובות יותר, אלא הפערים נכונים גם ליעדי אירופה. כך למשל חבילה הכוללת טיסות, רכב ולינה בבקתה משפחתית סמוך ליער השחור בדרום גרמניה, מתומחרת בתחילת יולי ב-629 אירו לאדם, ואילו חודש אחר כך ההוצאה של משפחה בת 5 נפשות לאותה חופשה בדיוק תתייקר ב-850 אירו סך הכול. בכפר הנופש חינקלדאון שבהולנד, חופשה זהה תהיה יקרה בחודש אוגוסט ב-1000 אירו. גם בהזמנת טיסות לארה"ב לשבועיים לזוג עם 2 ילדים, הכף נוטה לטובת יולי.

נציגה של חברת הנסיעות "הדקה ה-90" הדגימה את המחירים של טיסות לארה"ב בקיץ, ואמרה כי "מה-4 ועד ה-18 ביולי, המחיר עומד על 5962 דולרים, ואילו באוגוסט המחיר קופץ ל-7331 דולרים".

"המחירים באוגוסט גבוהים בכ-20 עד 30 אחוזים"

שירי ריימונד, סמנכ"לית "וואלה טורס", הסבירה את הסיבות לפער המחירים. "בחודש אוגוסט באופן טבעי יש ביקושים יותר גדולים, מה שאומר שהמחירים עולים בכ-20 עד 30 אחוזים במחירי החבילות. משפחה שתחליט לצאת לחופשה השנתית שלה בחודש יולי, תוכל בפערים האלו של מאות דולרים לחסוך בעצם את עלות הקייטנה".

אז נכון, לא כל משפחה תוכל לעזוב את מסורת הקייטנה ולעזוב את הארץ בתחילת החופש, אך אם ישנה אפשרות כזו, כדאי לתכנן את החופשה כבר עכשיו. בהמשך המחירים ימשיכו לטפס, זאת ככל שהביקושים יעלו.