כבו את המזגנים: הנחה למי שיצרוך פחות חשמל בקיץ

מליאת רשות החשמל אישרה את הסדר "חסכת-הרווחת", במסגרתו תציע חברת החשמל הנחה של 10-20 אחוזים בחשבון החשמל לצרכנים שיפחיתו בצריכת החשמל במהלך הקיץ . ההרשמה תתחיל ביום שבת

מאוורר. יותר משתלם? (חדשות 2)

חברת החשמל מציעה הנחה של עד 20 אחוזים בחשבון החשמל למי שיצרוך פחות בקיץ - האם זה משתלם להזיע יותר?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכל קיץ הסיפור חוזר על עצמו - החום עולה, המזגנים עובדים שעות נוספות וחברת החשמל מתקשה לעמוד בעומס. חברת החשמל מנסה להילחם בבעיה הזו גם השנה על ידי תמריצים.

מקווים להפחית את הצריכה בעזרת תמריצים (חדשות 2)
מליאת רשות החשמל אישרה את הסדר "חסכת-הרווחת", במסגרתו תציע חברת החשמל הנחה של 10-20 אחוזים בחשבון החשמל לצרכנים שיפחיתו בצריכת החשמל במהלך הקיץ . צרכן שיפחית בין 10% ל-20% מצריכתו, יזכה להפחתה של 10% בתעריף החשמל על הצריכה בפועל בתקופה בה יפחית צריכתו במסגרת ההסדר. צרכן שיפחית בין 20% ל- 50% יזכה להפחתה של 20% בתעריף החשמל.

"הפחחת הצריכה - מחויבת המציאות"

הצוות המקצועי ברשות החשמל החליט להנמיך את הרף התחתון לזכאים להנחה, כדי להרחיב את מספר בתי האב המשתתפים במבצע. הרף יעמוד על -10%, במקום 15% בשנה שעברה. כמו כן, צרכנים שיפחיתו מעל ל-30% מצריכת החשמל שלהם יזכו גם הם להנחה, מה שלא היה נהוג בשנה שעברה.

ההסדר יחול השנה בחודשים יולי-אוגוסט, וההרשמה ההרשמה להסדר תתחיל ביום שבת, ה-1 ביוני, באתר האינטרנט של חברת החשמל ובמוקד 103 של החברה. הצרכנים שיירשמו יקבלו לביתם הודעה אודות צריכת אשתקד ויעדי החסכון שעליהם להגיע אליהם על מנת לזכות בהנחה.

לפי חברת החשמל, בשנה שעברה 181 אלף משפחות השתתפו בהסדר ונהנו מהנחה בחשבון החשמל. חברת החשמל מעריכה את סך כל ההחזרים בשנת 2012 במיליוני שקלים.

שר האנרגיה והמים, ח"כ סילבן שלום, בירך על ההסדר. "הצרכנים הביתיים יוכלו ליהנות מהנחות בחשבון החשמל, להפחית את צריכת החשמל בקיץ ולהירתם למאמץ הלאומי", אמר. הוא הוסיף כי הפחתת הצריכה על ידי התמריצים היא "מחויבת המציאות לצורך אבטחת אספקת חשמל סדירה ומלא בחודשי הקיץ הקרוב".