בשורה לצרכנים: מחירי המים יוזלו ב-5%

משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי חתמו על הסכם שצפוי להביא לרפורמה בתאגידי המים ולהוזלת מחירי המים. לפי המתווה, עד שנת 2015 יוזלו מחירי המים בשיעור של 5% , והתאגידים ייבדקו על יעילותם והשירות שהם נותנים לציבור. שר האוצר: "צעד נוסף להפחתת יוקר המחייה"

רפורמה במשק המים (חדשות 2)

בשנה הבאה נשלם פחות על מים: משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי הגיעו היום להסכם, במסגרתו יופחת תעריף המים לצרכנים ב-2014 ויגיע לעד להוזלה של 5% במחירי המים ב-2015.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר ביישום של רפורמה בתאגידי המים והביוב. באוצר ובמרכז השלטון המקומי מקווים כי ההסכם יוביל להתייעלות בעבודת תאגידי המים ויביא לצמצום הוצאותיהם - מה שיאפשר את ההוזלה.

על פי מתווה ההסכם, החל משנת 2014 יוכרו כל תאגידי המים הקיימים כתאגידים אזוריים לצורך חישוב עלויות התפעול. המשמעות היא שסך התשלומים עבור פעילותם יהיה נמוך משמעותית מהמצב כיום. התאגידים יוכלו לבחור אחת מבין 3 חלופות: מיזוג מלא בין תאגידים קיימים לתאגיד אחד, שיתוף אזורי בין תאגידים בנושאי תפעול והנהלה, או השארת התאגידים הקיימים במתכונתם הנוכחית.

"הושלם צעד נוסף להפחתת יוקר המחייה של אזרחי ישראל", אמר שר האוצר יאיר לפיד. לדבריו, תגביר את יעילות משק המים ותבטיח רמת שירות גבוהה לתושבים במחיר נמוך יותר.

לפי התוכנית, מדי שנה תיבחן יעילותם של תאגידי המים, עמידתם בתכנת השקעות, יציבותם הפיננסית והשירות שהם מספקים לצרכנים. תאגידים שלא יעמדו בתנאי ההסכם יצורפו לתאגיד אזורי - כדי להוזיל עלויות. "הבטחנו לציבור שנוזיל את מחיר המים והוכחנו שזה אפשרי", אמר יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. הוא הוסיף כי הוא מתחייב לא להרפות ולפעול להוזלה נוספת במחיר המים.