תעריף החשמל התייקר הלילה ב-6.3%

בניגוד לתחזיות, שלפיהן התעריף אמור היה להיות גבוה יותר - מותנה העלאת המחירים, בין היתר, בשל מספר גורמים וביניהם כניסת מאגר "תמר" לפעולה "מוקדם מהצפוי" וכן הוזלת מחירי הדלקים בעולם

העלייה מותנה בשל מאגר "תמר" ומחיר הדלקי (רויטרס)

מחיר החשמל הביתי עלה הלילה בחצות ב-6.3%. כך על פי החלטת רשות החשמל. על פי פרסומים קודמים, המחיר אמור היה לעלות בשיעור גבוה יותר, אך מיתונו התאפשר בעקבות ההחלטה על קיזוז מוגבר של חוב חברת החשמל לצרכנים (באמצעות קיצור תקופת החזר החוב).  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני רשות החשמל, תעריף החשמל הביתי יעמוד על 54.03 אגורות לקוט"ש, לעומת 50.83 אגורות. תעריף החשמל הכללי התייקר בשיעור של 3.12% ויעמוד על 55.61 אגורות לקוט"ש, במקום 53.91 אגורות בעבר.

סיבות נוספות שבגינן התאפשר מיתון עליית המחירים הן כניסה מוקדמת מהצפוי של גז טבעי ממאגר "תמר" ובשל הוזלת מחירי הדלקים בעולם. זו תהיה הפעימה השנייה מבין שלוש פעימות שבהן אמורים לעלות מחירי החשמל.

הפעימה השלישית אמורה להיות בשנה הבאה, אולם ייתכן כי בעקבות העלייה הנוכחית של 6.3%, העלייה הבאה - שתוכננה להיות בגובה של 4.4% - תבוטל. במקביל, מחזירה רשות החשמל את מבצע "חסכת-הרווחת", שמטרתו לעודד את הצרכנים לחסוך בחשמל בקיץ הקרוב.

במסגרת המבצע, משפחות שיירשמו ויחסכו בחשמל יוכלו לחסוך 10%-20% בחשבון החשמל. בקיץ שעבר נרשמו כ-181 אלף משפחות להסדר. "ההסדר המוצע עולה בקנה אחד עם מדיניות הרשות לניהול צריכה וצמצומה ומאפשר לצרכני החשמל הביתיים להשתתף במאמץ להפחתת ביקושים לאור מצוקת החשמל הצפויה בקיץ הקרוב", נמסר מרשות החשמל.

הקיץ הופחת הרף התחתון ל-10% מ-15%, כלומר מי שיפחית את צריכת החשמל ב-10% יהיה זכאי להנחה. צרכנים שיפחיתו את הצריכה ב-30% יזכו גם כן להנחה, מה שלא היה נהוג בשנה שעברה.