הביטוח שמגיע לכם - ואינכם מכירים

קשה לפעמים להתנהל בסבך הביטוחים שמקיף אותנו. אבל מתברר שיש ביטוחים בסיסיים, שרוב האוכלוסייה כלל אינה מודעת להם. כך למשל ביטוחי תלמידים - לכל אחד יש זכות לקבל פיצוי אם הוא נפצע, גם אם לא בשטח בית הספר, מתוקף אגרת החינוך שהוריו משלמים לרשות המקומית – אלא שחברות הביטוח מצניעות את העניין

ילדים הם ילדים, ולמרות מאמצי ההורים לשמור עליהם בכל שעה הדבר, כידוע לכל הורה, לא תמיד אפשרי. את העובדה שמגיע לכם ההורים פיצוי אם הילד או הילדה שלכם נפגעו בשטח בית הספר או מחוצה לו, לא הרבה יודעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזכות של תלמיד לקבל פיצוי על תאונה מגולמת באגרת החינוך שהורים משלמים לרשות המקומית. נטו מדובר בתשלום שנתי של 20 שקלים בלבד, והמשמעות - חברת הביטוח תפצה את ההורים במקרה של תאונה.

אבל רוב ההורים לא יודעים את העובדה הזאת. חברות הביטוח עושות כל מאמץ להסתיר את המידע מההורים, כדי להפחית את מספר התביעות. היקף הביטוח מכסה גם תאונות שקרו מחוץ לבית הספר, ומחוץ לשעות הלימודים ולא כולל רק את זמן השהות של התלמיד במוסד בו הוא לומד.

על פי הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך בתי הספר מחויבים ליידע את ההורים בזכויות שלהם, אך במקום זה הרשויות המקומיות באמצעות חברות הביטוח מעבירות לבתי הספר דף לדוגמא של הזכויות שנגנז ונשכח, אל ההורים ברוב המקרים המידע כבר לא מגיע. לכן כדאי להיות ערניים ולקרוא את האותיות הקטנות, כדי לדעת האם יש פיצוי שבמקרה של פציעה - מגיע לכם.