יקנעם מציגה: הבהלה לדירות

בעיית מחירי הנדל"ן והדיור בכלל, קיימת לא רק באזור גוש דן. מבצע לקניית דירה ביוקנעם הצפונית, בהנחה של 7 אחוזים הביא לתורים ארוכים - והרבה מאוכזבים. 34 דירות נמכרו תוך שעה וחצי

"הוא הגיע לפה אתמול בשמונה בערב, אפילו לפני, וכל הלילה עשה משמרות פה", סיפרה מעיין קוגן על בעלה ראובן, בבוקר הגדול לו חיכו - תחילת המכירה של פרוייקט הדיור ביוקנעם הצפונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני פה מאמש בתשע בערב", היה משפט שנשמע לא מעט בתור הארוך שהשתרך ביקנעם בדרך לרכישת דירה. כן, ככל שחלום הדירות של הישראלים הולך ומתרחק הם גם הולכים רחוק יותר להגשים אותו - גם גיאוגרפית וגם בזמן ההמתנה בתור. זה לא היה תור להופעה או מקום בילוי, גם לא חילקו שום דבר בחינם, אבל אנשים המתינו ביקנעם שעות, והיה מי שישן במכונית יום לפני כדי לתפוס את המקום הראשון.

בעיר יוקנעם מוקמת שכונה חדשה ובה פרויקט בשם "חלומות יוקנעם". לרוכשים הובטח ש-30 המקומות הראשונים יזכו להנחה של עד 7 אחוזים במחיר הדירה, וזה הספיק. "מכל מה שבדקנו מסביב זה היה הכי משתלם, וגם הכי אהבנו את הפרויקט עצמו, אז כן, זה היה שווה", הסבירה לנו מעיין קוגן.

34 דירות בשעה וחצי. יריד המכירות ביקנעם (חדשות 2)

34 דירות נמכרו בשעה וחצי

שר האוצר לפיד דיבר על אותה "ריקי כהן" שלא מצליחה לקנות דירה לילדים שלה - והיום מצאנו מי שדווקא כן מצליחים להקל על הדור הצעיר. חיה אלגבע לדוגמה, תושבת יקנעם, הגיעה למקום כדי להתעניין בדירה עבור ביתה. "היא בת 18 והיא מתחתנת בקרוב, וצריך לעזור להם", סיפרה לחדשות 2.

וגם למי שמתגורר במרכז הארץ, יקנעם שממוקמת לא הרחק מכביש שש, נחשבת לאפשרות טובה למגורים. "להגיע לפה מכפר סבא זה פחות זמן מלהגיע מכפר סבא לצומת מורשה", הסבירו לנו אבי ואתי דיגמוביץ.

עיקרון כל הקודם זוכה משך לכאן רוכשים פוטנציאליים רבים שחיכו וחיכו - כמו ראובן ומעיין שישנו כאן בלילה, המתינו כמעט עשור לרכוש דירה - והיום הם מגשימים חלום. כדי לסבר את האוזן - במהלך שעה וחצי בלבד, נמכרו כאן שלושים-וארבע דירות, במחיר ממוצע של מיליון שקלים לדירה.