צוקרברג ויתר על שכרו לשנת 2013

שוויון בנטל גרסת עמק הסיליקון: מייסד פייסבוק מארק צוקרברג הודיע כי הוא מוותר על שכרו ועל הבונוסים השמנים המגיעים לו בשנת 2013. אך אין צורך להזיל דמעה, הונו של המיליארדר בן ה-28 מוערך בכ-10 מיליארד דולר

שכר הולם? צוקרברג (רויטרס)

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג הגיע למסקנה שהוא עשיר מספיק - כך לפחות עולה מדוח שהוגש לרשות לניירות ערך, וממנו עולה שהמיליארדר בן ה-28 ויתר מרצונו על משכורתו לשנת 2013, הבונוסים שמגיעים לו וגם על אופציות למניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בשנת 2012 הסתפק המנכ"ל הכל יכול של הרשת החברתית שכבשה את העולם בסערה במשכורת שאינה הולמת את מעמדו. על פי נתוני החברה הוא הרוויח 503,205 דולר כשכר שנתי, בונוס נוסף של 266,101 דולר והטבות נוספות שמוערכות בכ-1.2 מיליון דולר.

אבל כצפוי, לא צריך לדאוג לג'ינג'י הצעיר שהשתלט על עולם הטכנולוגיה בתוך שנים ספורות, מאז הקים את הרשת החברתית בחדר המעונות באוניברסיטת הרווארד בה למד. הונו מוערך על ידי כלי התקשורת בארה"ב בקרוב ל-10 מיליארד דולר.

לא מדובר בתופעה זרה בחברות המובילות בארה"ב, מספר ענקיות טכנולוגיה החלו בעת האחרונה להעניק, מרצון, לבכיריהן שכר סמלי המלווה בחבילת פיצויים רחבה שעשויה להגיע במקרים מסויימים לעשרות ומאות מיליוני דולר.

כעת נותר רק לקוות שגם בכירי המשק הישראלי יקבלו השראה מהמהלך שנועד יותר מכל לשדר מסר לעובדי החברה ולאנשיה.