נשלם פחות על שידורי הטלווזיה?

שר התקשורת גלעד ארדן נכנס לפני מספר שבועות לתפקידו וכבר סימן את מטרתו העיקרית: הוזלת חבילות שידורי הכבלים והלווין. על פי רפורמה שהגיש משרדו לשר האוצר, יחויבו החברות לשווק חבילות מוזלות ב-120 שקלים לחודש

יחויבו לשווק חבילות זולות, הוט ו-yes (חדשות 2)

מהפכה גם בשוק הכבלים והלוויין? שר התקשורת, גלעד ארדן, מתכנן רפורמה בטלוויזיה הרב-ערוצית לפיה חברות הוט ו-yes יחויבו לשווק ללקוחותיהן "חבילה צרה" ב-120 שקלים בחודש בלבד. "אני אמנם מעט זמן בתפקיד, אך זה היה הדבר הדחוף ביותר בעיני", כתב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התקשורת העביר היום את ההצעה לרפורמה בשוק הטלוויזיה למשרד האוצר. "צריך להפסיק עם הפארסה הזאת", כתב ארדן. "לאחר דיונים מרתוניים, הצלחנו להכין הצעה מסודרת אותה בכוונתי להעביר היום למשרד האוצר: חבילת הבסיס החדשה. חבילת הבסיס החדשה תעלה בסביבות 120 שקל (כמחצית מהמחיר הנוכחי), ויהיו בה מגוון אפשרויות בחירה לפי צרכי הצופים, ולא לפי שיקולי הרווח של החברות".

בראיון לתכנית "העולם הבוקר" בערות 2 טען ארדן כי "אין צורך לרחם על הכבלים והלוויין, הן מרוויחות ומרוויחות יפה. צריך לכפות עליהן להציע מגוון גדול יותר של חבילות בסיס הוגנות יותר". לדברי ארדן, מדובר בצעד ראשון בתכנית, כי יש לדאוג לתחרות גדולה יותר בשוק שבו רק שתי חברות.

"השאיפה שלי בקדנציה הזו היא להגיע למצב שתהיה להן תחרות", ציין ארדן. "אם זה יהיה באמצעות עידן פלוס ואם זה יהיה באמצעות רפורמה נוספת של השוק הסיטונאי, כך שנאפשר לעוד חברות לספק חבילות דרך התשתית של הוט ובזק".