מוצרים בפיקוח? לא בפיצוציות ובמכולות

החוק מחייב למכור מוצרים בפיקוח כמו חלב וביצים במחיר אחיד, אבל במכולות ובקיוסקים רבים, ובעיקר בפיצוציות, הם נמכרים בהרבה יותר, לפעמים במחיר כפול. למוכרים שתועדו אין עם זה בעיה, והרשויות מנסות לאכוף את התקנות בהצלחה חלקית ביותר

כולנו יודעים שיש רשימה של מוצרים שהמחיר שלהם מפוקח על ידי המדינה. עם זאת, בדיקה של חדשות 2 מעלה כי בפיצוציות ובמכולות קטנות המחיר שלהן מופקע - בניגוד לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז כבר לילה ונתקעתם בלי חלב לקפה? כדאי שתתאפקו ותחכו לבוקר כי גיחה לקיוסק הסמוך כנראה שתעלה לכם ביוקר. חלב כמו גם חמאה, מלח גבינה צהובה וביצים הם מוצרים שנמצאים בפיקוח. המדינה קבעה עבורם מחיר מירבי , לא משנה היכן תרכשו אותם - תשלמו מחיר אחיד, כי זה מה שהחוק אומר.

מפקיעים בלי בושה. חנות מכולת (חדשות 2)

באוגוסט האחרון נכנסו לתוקף תקנות הגנת הצרכן שמחייבות עסקים שמוכרים מוצרים בפיקוח להציב שלט ובו רשימת מוצרי המזון שבפיקוח ומחירם - שלט כזה, אתם בטח מתארים לעצמכם, לא מצאנו באף אחד מהמקומות אותם צילמנו. אבל מחיר מופקע על המוצרים - מצאנו גם מצאנו. התשובה מטעם המוכרים הייתה לרוב זהה: "את לא חייבת לקנות".

מחיר מפוקח? (חדשות 2)
במשרד הכלכלה והמסחר מודעים היטב לבעיה. המשרד מזכיר כי הקנס המקסימלי על הפקעת מחירים יכול להגיע ל-226 אלף שקלים, והקנס על אי הצגת מחיר יותר מ-87 אלף שקלים, וגם כי השנה נפתחו כבר מאות תיקי חקירה בנושא.