לפני פסח: רשות שדות התעופה תפטר 250 עובדים

עובדי חברת "אירו-הנדלינג", אחת משלוש החברות שמספקות שירותי קרקע - צפויים בקרוב לקבל מכתבי פיטורין. הסיבה: החלטת הרשות להסתפק בשתי חברות בלבד. ברשות אומרים: "ההחלטה לצאת למכרז היא בהתאם לחוק חובת המכרזים"

את עובדי חברת "אירו-הנדלינג" תפגשו בדלפקי הצ'ק-אין או בעלייה למטוס. זו אחת משלוש חברות שנותנות שרותי קרקע בנמל התעופה בן גוריון. אלא שכעת הוחלט ברשות שדות התעופה ששתיים מספיקות, "אירו-הנדלינג" תיסגר - ו-250 עובדיה יפוטרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המתנה שקיבלנו לערב פסח זה מכתב פיטורים", אמרה רותם פדלון, עובדת החברה. "נראה להם הגיוני לפטר 250 לפני החג אחרי עשר שנים של עבודה בחברה הזו?", זעמה. גם גליה מרזוק, עובדת אחרת ב"אירו-הנדלינג", אמרה בעצב: "כל החיים שלי כאן. זה המקום שלי והבית שלי. אנחנו כמו משפחה וזה מאוד קשה".

הפגנת העובדים, היום (חדשות 2)

הבוקר, בשיאו של המאבק, קיימו העובדים הפגנה בטרמינל 3. הם כבר פנו לבית המשפט בבקשה שיבטל את מכרז רשות שדות התעופה וההחלטה צפויה להתקבל מחר. "אם בית המשפט ידחה את העתירה שלנו - אאלץ להוציא 250 מכתבי פיטורים", אמר משה מג'אר, סמנכ"ל תפעול ב"אירו-הנדלינג".

לא מעט ביקורת נמתחת על החלטת הרשות להסתפק בשתי חברות קרקע, כשבמסגרתה העריכו גורמים בענף כי הדבר יפגע בתחרות, יוסיף עלויות ועלול לגרום לעלייה במחירי כרטיסי הטיסה. ברשות שדות התעופה דחו את הדברים ואמרו בתגובה כי "ההחלטה לצאת למכרז היא בהתאם לחוק חובת המכרזים, תואמת את הצרכים התפעוליים ותשפר את יעילות החברות ואיכות השירות לנוסעים".