מי נפגע מהעיצומים "השקטים" בחברת החשמל?

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי חברת החשמל להפסיק בעיצומים שבהם נקטו, אך למרות זאת שירותים חיוניים נמנעים מאלפים. בינתיים בתי עסק נפגעים ואזרחים רבים נאלצים להתמודד עם עוגמת הנפש. "אנחנו מפסידים כסף", הם טוענים. חברת החשמל: "מתנצלים על הפגיעה"

העיצומים השקטים נמשכים, ארכיון (חדשות 2)

מזה מספר שבועות שעובדי חברת החשמל נוקטים עיצומים בשל המחאה על תכנית התייעלות שמתכוונת לבצע החברה. בית הדין האזורי לעבודה אמנם נתן להם בסוף החודש שעבר צו זמני המורה להם לשוב לעבודה סדירה ולהימנע מהמשך צעדים המסכנים את אספקת החשמל הסדירה, אך שירותים רבים עדיין לא ניתנים לצרכנים, דבר שגורם לעוגמת נפש, בזבוז כסף ותלונות רבות מצדם. כך למשל לא מתבצעים חיבורים חדשים לחשמל, לא מתבצעת פתיחת תיקי לקוחות חדשים ולא ניתן לברר לגבי חיובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקרה מקומם במיוחד קרה לפואד, שהתכוון לפתוח לפני שלושה שבועות סניף בית קפה ביפו. הוא משלם בינתיים ארנונה, משכורות לעובדים ושכירות - אבל הסניף לא נפתח. הסיבה? לא חיברו את המקום לחשמל בשל העיצומים. "אני מדבר איתם כל הזמן אבל הם מאשימים את העיצומים ובינתיים אני לא פותח את העסק", הוא סיפר לחדשות 2 Online. "אני מפסיד כסף, והם אמרו שיש מקרים הרבה יותר חמורים מזה".

עשרות אזרחים זועמים פנו לחברת חשמל בנושא, בעקבות קשיים שהם חווים מול החברה. בין היתר, היו גם אלה שבחרו לשתף את סיפורם בעמוד הפייסבוק של החברה. גם אנשים שביקשו לעשות שינוי משלמים נתקלים בבעיה לטענתם. "ברצוני לעשות שינוי משלמים ואתם כבר בשביתה הרבה זמן. האם השביתה הסתיימה?", שאלה אחת הגולשות ולא קיבלה מענה. כך למשל גם תיכון הולץ בתל אביב מופעל כבר תקופה ארוכה רק באמצעות גנרטור, זאת לאחר שלא הגיעו אנשי מקצוע לתקן את התקלה.

אם תתקשרו היום למוקד 103 של חברת החשמל תשמעו שאנשי החברה מטפלים כעת רק באספקת חשמל וזאת "עד להודעה חדשה". כל התהליכים האחרים מוקפאים בשל העיצומים. איתי מתל אביב בסך הכל רצה לבדוק את הוראת הקבע שלו לחברה וגם אז נתקל בסירוב לטפל בפנייתו, כשוחח עם נציג לפני מספר ימים. "אנחנו בשביתה ורק מוקד התקלות פעיל, אין לי איך לעזור לך בנושא", נאמר לו. "תנסה לברר את הנושא מול חברת האשראי, כשנחזור מהשביתה נוכל לבדוק לך את זה". כששאל למה הם שובתים הוא קיבל את התשובה: "פיטורי עובדים ואין מתן קביעות".

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים על הפגיעה בלקוחות החברה הנגרמת בעקבות העיצומים שננקטים ע"י ועד העובדים. הנהלת חברת החשמל פנתה לבית הדין לעבודה בבקשה למנוע את עיצומי העובדים. העובדים מוחים על הכוונה לבצע תכנית התייעלות בחברה בשל מבוי סתום אליו הגיע המשא ומתן על הרפורמה בחברה. בית הדין אפשר לעובדים לנקוט עיצומים למעט פגיעה באספקת החשמל הסדירה. הנהלת החברה הגדירה את השביתה כשביתה פראית. בימים האחרונים מתנהלים מגעים בין כלל הגורמים בחברה ובמדינה במטרה להגיע להבנות זמניות עד אשר תוקם ממשלה חדשה. אנו תקווה כי הרפורמה הנדרשת כל כך לחברה ולמשק תתבצע בהקדם".

מוועד עובדי חברת החשמל נמסר בתגובה: "ועד עובדי חברת החשמל פועל בהתאם להחלטת בית הדין".