בפסח: החשמל מתייקר ב-10%

ברשות החשמל רצו להקדים את העלאת המחירים לאור המצב הכלכלי הקשה, אך לבסוף הוחלט כי התעריפים יעלו רק לקראת אפריל - מ-59.47 אגורות לכ-66 אגורות לקוט"ש. העלאות תעריפי החשמל יימשכו לפחות עד סוף 2014

החשמל שוב מתייקר (RTR)

מליאת רשות החשמל תדון השבוע בהעלאת מחירי החשמל בכ-10% בעוד כחודש וחצי, בסביבות חג הפסח - כך מדווח "ידיעות אחרונות". ברשות החשמל רצו להקדים את ההתייקרות ולבצע אותה כבר החודש כדי לסייע לחברה הנמצאת בקשיים כלכליים, אך לבסוף הוחלט כי התעריפים יעלו רק לקראת אפריל - מ-59.47 אגורות לכ-66 אגורות לקוט"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההעלאה הזאת מצטרפת להעלאות תעריפי החשמל הנמשכות מאז אוגוסט 2011, שיגיעו להיקף מצטבר של כ-38%. בהתאם לצריכת החשמל הממוצעת של משק בית בישראל, מדובר בגידול של כ-1,400  שקל בשנה בהוצאות על חשמל למשפחה בתוך כשנה וחצי.

בעקבות הפסקת הזרמת הגז הטבעי ממצרים לפני כשנתיים, המעבר מחדש לשימוש בסולר ובמזוט, המזהמים והיקרים, והגידול בשימוש בפחם, זינקו עלויות הדלקים שבהם משתמשת חברת החשמל. הניתוחים הכלכליים העלו כי יהיה צורך בהעלאת התעריף ביותר מ-40 בבת אחת.

על רקע החשש שמדובר בגזירה שהציבור לא יוכל לעמוד בה, הוחלט לבצע את העלאת המתעריפים בשלוש מדרגות. לפי ההחלטה, גם כאשר יתחיל לזרום הגז הטבעי ממאגר "תמר", או מכל מקור אחר, יימשכו העלאות התעריף לפחות עד סוף 2014.