שנה וחצי אחרי המחאה החברתית: הקוטג' מתייקר

לראשונה מאז המחאה בקיץ 2011 הודיעה חברת תנובה על כוונתה להעלות את מחיר הקוטג' ב-3.5%. מעתה יעלה מחיר קוטג' תנובה 6.12 שקלים, במקום 5.95 שקלים. מייסד מחאת הקוטג' איציק אלרוב: "במקום לחלוב פרות, בחברת תנובה החליטו לחלוב את הצרכן הישראלי"

תנובה מעלה את מחירי הקוטג' (יח"צ)

לראשונה מאז פרצה לחיינו המחאה החברתית בקיץ 2011, חברת תנובה מודיעה היום על כוונתה להעלות את מחיר הקוטג' ב-3.5%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתנובה העלו בתקופה האחרונה את מחירי כלל מוצרי החברה, אך המתינו עם העלאת מחיר הקוטג' עד להחלטת האוצר בדבר מחירי מוצרי החלב בפיקוח.

עם קבלת ההחלטה להעלות את מוצרי החלב שבפיקוח ב-3.5%, יישרה תנובה קו עם המהלך. מחירו של קוטג' תנובה יתייקר ב-17 אגורות ויעלה מעתה 6.12 שקלים, במקום 5.95 שקלים.

"במקום לחלוב פרות, בחברת תנובה החליטו לחלוב את הצרכן הישראלי", אומר בתגובה איציק אלרוב, ממובילי המחאה החברתית ומייסד מחאת הקוטג'. "נראה כי כולם סובלים מנחת זרועה של חברת 'תנובה' - יצרניות המזון שמתיימרות להתחרות איתה, הרפתנים שמתקשים לקבל תמורה נאותה לעבודתם וכמובן ציבור הצרכנים שנאלץ לשלם את מחיר מוצריה היקרים בעקבות חוסר התחרות המשווע בשוק הישראלי".

בתגובה מנהיג מחאת הקוטג' איציק אלרוב לחדשות 2 באינטרנט. "הבעיה היא סל המזון בכללותו ומחירי המזון שחברת תנובה מכתיבה לשוק. תנובה היא התאגיד הגדול בישראל וככזה נראה שהיא מנצלת את כוחה ומכתיבה את רמת המחירים. כדי לטפל ביוקר המחיה ולהוריד את המחירים על הרגולטור להורות על פירוקה המידי של חברת תנובה למס' חברות קטנות שיתחרו אחת בשנייה. כל עוד זה לא יקרה, מפלצת הכסף האימתנית תמשיך לשחק בכיסנו כבשלה ותייקר את המחירים בתירוצים נבובים ובמניפולציות אין סופיות".