מקור התקלה בפלאפון: מתג הניתוב

לאחר הזעם, הבקשה לתביעה ייצוגית והפיצוי - נמצא הרכיב שגרם להשבתת רשת התקשורת של חברת הסלולר בשבוע שעבר. ל"גלובס" נודע, כי המקור לתקלה הוא מתג האיתות, המקשר בין המרכזיות השונות בחברה, ש"תקף" את המרכזייה הראשית וגרם לבעיה הנדירה

אותרה התקלה. פלאפון (חדשות 2)

כשבוע לאחר התקלה במסגרתה נותקו מהרשת מאות אלפי לקוחות "פלאפון", פרסם "גלובס" את הסיבה למקורה: בעיה נדירה במתג האיתותים, ש"תקפה" את המרכזייה הראשית והביא לנפילת הרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, פלאפון הגישה למשרד התקשורת את הדוח על הסיבות לתקלה, ומתברר כי היא אותרה במדויק ובעקבותיה ננקטו צעדים שמטרתם למנוע הישנותה בעתיד. 

נמסר, כי הרכיב התקול שגרם לניתוקם של מאות אלפי המנויים היה מתג האיתותים, שאחראי לניתוב השיחות בין המרכזיות של החברה הסלולרית. המתג, שנקרא STP, ככל הנראה "תקף" את המרכזייה הראשית בהודעות שגויות וגרם לנפילתה ולשיתוק הרשת.

"פתרון מהיר יחסית בזמן סביר"

למרות שהתקלה תוקנה במהירות, הכריזו בפלאפון על פיצוי צנוע, יחסית: מנכ"ל החברה, גיל שרון, כינס בשבוע שעבר מסיבת עיתונאים שבה הכריז כי המנויים יוכלו לבחור בהטבה אחת מבין השלוש: 60 דקות שיחה חינם בארץ, חבילה זהה של שיחות לחו"ל - או גלישה באינטרנט בנפח 500 מגה.

שרון ציין עוד, כי בזכות העובדה שמיקום התקלה התגלה - היא נוטרלה בהצלחה. "האופן שבו נעשה הטיפול בתקלה אפשר פתרון מהיר יחסית בזמן סביר", אמר המנכ"ל. "בסופו של דבר, נוטרלה חלק מהמערכת - מה שאפשר לה להתאושש באופן מהיר. אפשר לומר שכל זה מאחורינו".