פלאפון: הרשת חזרה לפעול - מוקדם לדבר על פיצוי

ארבע שעות זה לקח, אבל סמוך לשעה אחת עשרה בלילה החלו לקוחות החברה לדווח על כך שהתשתית שבה סוף סוף לפעול והם מצליחים להוציא חלק מהשיחות. התקלה החלה דקות ספורות אחרי השעה שבע בערב, ובפלאפון עדיין לא יודעים מה עמד מאחוריה. בחברה הודיעו כי התקלה תוקנה לחלוטין אך ציינו כי "מוקדם לדבר על פיצויים", כהגדרתם

אנשי חברת פלאפון ירצו ככל הנראה לשכוח את הערב הזה במהרה: רק בשעה אחת עשרה בלילה החלה הרשת הסלולרית של החברה לשוב לפעול בהדרגה, וזאת לאחר ששיבושים נרשמו במשך כארבע שעות, מסביבות השעה שבע בערב. בחברה עדיין לא יודעים להסביר מה היה הגורם לתקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם גם אתם התקשיתם להוציא או לקבל שיחות למכשיר הפלאפון שלכם הערב, תתנחמו אולי לשמוע שאתם לא לבד. בעלי מכשירים ברשת פלאפון דיווחו הלילה על חזרה הדרגתית לפעולה בתום שעות של המתנה מורטטת עצבים. סמוך לשעה אחת עשרה דיווחו בחברה שהקווים שבו לפעילות סדירה.

מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, הודיע הלילה כי עדיין מוקדם לדבר על פיצוי ללקוחות, ושלל לחלוטין אפשרות של חבלה מכוונת או מתקפת סייבר. בהודעה הרשמית שפרסמה הלילה החברה הודו בפרטים: "בשעה אחת עשרה הסתיימה התקלה ברשת פלאפון. התקלה אשר נמשכה כארבע שעות אותרה במרכז הבקרה של החברה בשעה 19:05. החל משעה זו ועד 22:40 מרבית תנועת הדיבור והסמס לא פעלו".

בחברה המשיכו והסבירו כי "רשת הנתונים המאפשרת גלישה באינטרנט וכן אפליקציות דיבור כגון וואטס אפ פעלו כסידרן. כל המהנדסים הבכירים של החברה יחד עם מהנדסי יצרני המערכות פעלו על מנת לאתר את התקלה. לאחר ביצוע מספר פעולות החלה הרשת בהתאוששות מהירה. חקירת התקלה תימשך בימים הקרובים ויופקו לקחים ככל שיידרש״.

מהדיווחים עלה כי התקלה השפיעה ככל הנראה גם על לקוחות המפעיל הווירטואלי רמי לוי תקשורת, שעושה שימוש בתשתית של החברה. ממוקד פלאפון נמסר מוקדם יותר כי הם מודעים לתקלה הארצית הגורמת לשיבושים בתקשורת וכי הם פועלים לטפל במצב.