לקוחות פלאפון זעמו על התקלה: רוצים פיצוי

מנותקים מהעולם, מתוסכלים ובעיקר כועסים על התקלה הארצית - כך הרגישו מאות מהלקוחות של החברה הסלולרית שהרשת שלה קרסה. "תמיד אנחנו סובלים", אמרה לקוחה. "העיקר יש להם את הכסף שלנו. אני אעבור"

הלקוחות זועמים, ארכיון (חדשות 2)

התקלה הארצית ברשת פלאפון הצליחה לעורר זעם בקרב מאות מלקוחות החברה שסובלים מהמצב. למערכת חדשות 2 באינטרנט הגיעו הערב תלונות רבות, ובחלק נכבד מהן תוהים הלקוחות כבר על הצעד הבא – הפיצוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לדעת לקחת מלא כסף הם יודעים, בואו ניראה איך הם מפצים אותנו על זה", כתב מקסים. "אם הם לא נותנים פיצוי על היום הזה, אעבור מחברה". גיא כתב: "יותר משעתיים שאני לא מצליח ליצור קשר עם הבית. איזו חוצפה. גיל שרון איפה אתה? מה יש לך להגיד לנו, הלקוחות, שמפרנסים אתכם?"

מיכל חשבה על פתרונות יצירתיים. "לא הבנתי, בהתחלה למה חשבתי שהתקלקל לי הפלאפון", כתבה. "מקווה שיחזור מהר. העיקר שיש פייסבוק".

מירית וגולשים אחרים הופתעו מהמצב. "בושה - החברה הסלולרית הכי גדולה בארץ ויש לה תקלה בסדר גודל כזה עד עכשיו!?". ניבה כתבה: "לא הבנתי למה זה צריך להגיע דרך התקשורת, ופלאפון לא עדכנה על התקלה קודם לכן. תודעת השירות בארץ גרועה ביותר".

לבנה, כמו רבים אחרים, איימה במעבר לרשת אחרת. "העיקר שאוהבים רק כסף, ולא לשרת את הלקוח", כתבה. "תמיד אנחנו סובלים. העיקר יש להם את הכסף שלנו. אני אעבור". ואילו עדי מתוסכלת מהמצב. "אני מנותקת מהעולם", כתבה. "לא יכולה להודיע לאנשים על התכניות שנקבעו למחר".