אפקט הפיגועים: "טיולים מאורגנים לא יעברו בפריז"

בחברת שמארגנת טיולים של ישראלים לצרפת אמרו כי יוציאו את פריז מהמסלול, בשל בקשות מצד עשרות משפחות. "יש היסטריה", אומרים שם. צרפתי שעובד בחברה להסעת ישראלים: "יש ביטולים, זה משפיע על התיירות". בהתאחדות נוסעי הנסיעות מרגיעים דווקא

בלי ביקור ביורודיסני? ארכיון (רויטרס)

עשרות ישראלים שהזמינו טיולים מאורגנים שעוברים בין היתר בפריז, ביקשו בימים האחרונים מסוכנויות הנסיעות לשנות את המסלול. זאת על רקע חשש מפיגועי טרור נוספים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש היסטריה", הודה בשיחה עם חדשות 2 Online אייל קשדן, מנכ"ל חברת הנסיעות "השטיח המעופף". "עשרות ביקשו מאיתנו לשנות את המסלולים ולא לעבור ביורודיסני בפריז ואנחנו נשנה את המסלול. נעקוב אחר ההתפתחויות". לדבריו, נבחנות אפשרויות חלופיות כמו היער השחור בגרמניה, פארקים בהולנד ואתרים בצפון איטליה.

עם זאת, קשדן ציין כי לא מורגשת, לפחות בשלב זה, ירידה בהזמנת טיסות לצרפת או ביטולים של טיסות למדינה. אולי בגלל שחודש ינואר נחשב גם ככה לתקופה חלשה בטיסות לשם.

אלקנה, יהודי שחי ונולד בפריז ועוסק בהסעות תיירים ישראלים, כבר מתחיל להרגיש את החשש של התיירים מישראל. לדבריו, נרשמו כמה ביטולים של נסיעות מתוכננות. "אני חושב שזה ישפיע על התיירות, וזה כבר משפיע", אמר. "אולי לא היום ומחר - אבל עוד שנה אנשים בהחלט יחשבו פעמיים אם להגיע לכאן - ואם יעשו זאת, יקצרו את הטיול. מאוד מפחיד כאן עכשיו מבחינה ביטחונית".

האייפל (AP)

יעד מבוקש?

קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות אמר לחדשות 2 Online כי הוא צופה שתהיה ירידה מסוימת בהזמנות וכנראה גם ביטולים, אך פריז תמשיך להיות יעד מבוקש. "החודש הזה הוא לא בדיוק שיא תנועת התיירות, אמצע החורף, אבל אני מניח שיכול להיות שלפיגועים תהיה השפעה פסיכולוגית", אמר. "זה קצת יכביד על קבלת החלטות, אבל זה יתאזן במשך הזמן. בדברים האלה יש זיכרון קצר. החיים ממשיכים".

בחברת אל על אמרו היום כי הם לא נרשמו ביטולים מצד נוסעים ישראלים לטיסות לפריז, והבהירו שאין שום שינוי בלוח הטיסות למדינה. עם זאת, דייל בחברה תיאר חשש של דיילים מטיסות לפריז. "אתה מגיע כאיש צוות ישראלי ולמרות האבטחה יש חשש, והעדפה שלא לטוס לשם", אמר.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv