חברת התעופה הקפריסאית פשטה רגל

אחרי שנים של מצב כלכלי מעורער, קרסה בסוף השבוע חברת התעופה הלאומית של קפריסין, סייפרוס אירוויז. החברה הפעילה קו יומי מנתב"ג ללרנקה. הנוסעים המחזיקים כרטיס של החברה צריכים לפנות, דרך אתר האינטרנט, לסוכנות נסיעות עימה הגיעה הממשלה המקומית להסדר והיא תנפיק כרטיסי טיסה חלופיים בחברות אחרות

לא יטוס יותר: מטוס סייפרוס אירוויז (יח"צ)

חברת התעופה הלאומית של קפריסין, סייפרוס אירוויז, פשטה רגל והלילה (שבת) התקיימה טיסתה האחרונה. החברה קרסה בעקבות דרישת האיחוד האירופי שתחזיר כספים שהממשלה המקומית נתנה לה כסיוע, כספים שבלעדיהם היא לא מסוגלת לפעול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציבת המסחר של האיחוד האירופי מרגרט ווסטגר אמרה אתמול (שישי) כי לחברה אין סיכוי לפעול ללא סובסידיות ממשלתיות, וכי את הכספים שניתנו לה בשנים קודמים עליה להחזיר. לדבריה, תכנית בנייה מחדש שהחברה הציגה "מבוססת על הנחות לא מציאותיות". בתגובה, אמר שר האוצר הקפריסאי האריס גיאורגידס כי החברה לא יכולה לתפקד יותר, והיא תחדל מלפעול.

מאחר והחברה היא בבעלות ממשלתית, השר הודיע כי ממשלת קפריסין תדאג לכל הנוסעים המחזיקים בכרטיס טיסה של סייפרוס אירוויז (וביניהם לא מעט נוסעים ישראליים). אתר החברה מפנה לסוכנות נסיעות שתנפיק כרטיסי טיסה חלופיים לנוסעים, על פי ההסכם שהושג עם הממשלה.

סייפרוס אירוויז נוסדה ב-1947 והיא הייתה המוביל הלאומי של האי במשך 68 שנים. לאורך שנים רבות היא הפעילה קו מנתב"ג ללרנקה, קו שהמריא מישראל אתמול בפעם האחרונה. החברה עברה משבר גדול כשבסיסה בנמל התעופה של ניקוסיה הופצץ ומטוסיה הושמדו בעת כיבוש צפון האי בידי טורקיה ב-1974, אך היא התאוששה ובנתה בסיס חלופי בלרנקה.

מאז הצטרפות חלקו הדרומי של האי לאיחוד האירופי ב-2004 החברה נקלעה לקשיים, בעקבות פתיחת קווי לואו קוסט רבים ללרנקה ולפאפוס שלקחו נוסעים רבים מסייפרוס אירוויז, ובהמשך חברות אחרות החלו להשתלט על הקווים שהיא הפעילה לאירופה. בשנתיים האחרונות, חלקה בשיעור הנוסעים מקפריסין הדרומית ירד מ-30% ל-10% בלבד. חברת התעופה היוונית אג'יאן הודיעה אתמול כי היא תפעיל את הקו מנתב"ג ללרנקה, לצד אל-על וארקיע, החל מה-30 למרס.