חייבי אגרה לא ישלמו על מכתבי ההתרעה מעורכי דין

בעקבות תביעה ייצוגית נגדה, החליטה רשות השידור על שינוי דרמטי במדיניות: מעתה יפסיקו לגבות מהחייבים בתשלום אגרה תשלומים בגין עלות משלוח מכתבי ההתרעה של משרדי עורכי הדין הפועלים מטעמה

מהלך דרמטי בתחום גביית תשלומי האגרה (חדשות 2)

מהלך דרמטי של רשות השידור בכל הנוגע לגביית אגרת הטלוויזיה והרדיו מהציבור: לפני מספר ימים, בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה בנושא, החליטה רשות השידור להפסיק לגבות מהחייבים בתשלום אגרה תשלומים בגין עלות משלוח מכתבי ההתרעה של משרדי עורכי הדין הפועלים מטעמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בסכום עצום שמוערך על ידי הרשות עצמה בכ-15.3 מיליון שקל, שעד כה נדרש ציבור החייבים לשלם לרשות השידור, כדי לממן את עלות משלוח מכתבי ההתראה של משרדי עורכי הדין אל מי שאיחר בתשלום האגרה, ולפני נקיטה בהליכי הוצאה לפועל נגדו.

הודעת רשות השידור על החלטתה לחדול ממנהגה ארוך השנים לגבות מהציבור כסף בגין מכתבי התרעה שנשלחו אליו, נמסרה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרת הודעת חדילה שהגישה בתגובה לבקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה על ידי יהודית טסלר, בטענה כי הרשות גובה מהציבור סכומים מופרזים ובניגוד לחוק.

גובים כספים בניגוד לחוק

באמצעות עורכי הדין ניצן גדות ודורון רדעי טוענת טסלר כי הרשות גובה 116 שקל עבור כל מכתב דרישה לתשלום מחייבים בתשלום אגרת הטלוויזיה - בעוד שעל-פי חוק מותר לה לגבות רק 17.40 שקל עבור כל מכתב כזה.

עוד בטרם החל הדיון בבקשה הייצוגית נגדה הודיעה הרשות אתמול כי היא החליטה, "כעניין של מדיניות", לבחון מחדש את נושא התשלום עבור מכתב ההתרעה. "בסיום בחינת הדברים החליטה רשות השידור כי תחדל מגביית התשלום עבור מכתבי ההתרעה שנשלחים על ידי משרדי עורכי הדין בשמה", הבהירו ברשות.