עובדי פלאפון: לא נכנע

עשרות מפגינים מול המחסן הראשי של חברת פלאפון באיירפורט סיטי שבנתב"ג וקוראים קריאות נגד ההנהלה. "הבטחנו שאם לא ייענו לדרישותינו נחריף את המאבק", אמר יו"ר הוועד. "החברה לא משאירה לנו ברירה"

עובדי פלאפון ממשיכים במאבקם להקמת ועד עובדים וחזרו היום להפגין באיירפורט סיטי בנתב"ג נגד ההנהלה. עשרות עובדים התאספו מחוץ למחסן הראשי של החברה וקוראים קריאות נגד המנכ"ל גיל שרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, קראו העובדים: "גיל שרון עשית טעות זה יעלה לך בשירות", והדגישו כי הם ממשיכים במאבק שהחל לפני כשלושה שבועות ולא מתכוונים להיכנע. בהסתדרות טוענים כי הוחתמו מספיק עובדים וכי מדובר בוועד יציג ומנגד, בהנהלת פלאפון דוחים את הטענה ופועלים נגד הניסיון להקמת הוועד.

ברק לוי, יו"ר ארגון ועד העובדים של פלאפון אמר בראיון לחדשות 2 באינטרנט: "מתחילת השביתה הבטחנו שאם לא ייענו לדרישותינו נחריף את המאבק. אני רוצה להתנצל בפני הציבור על העיכובים והפגיעה בשירות, אבל החברה לא משאירה לנו ברירה".

ההנהלה פנתה לבית הדין לעבודה

ההנהלה פנתה לבית הדין לעבודה (חדשות 2)

על הדיונים בבית המשפט בנושא בקשת ההנהלה שלא להכיר בוועד אמר לוי: "החברה עושה הכל כדי שלא יהיה ועד, שלא ייתנו לעובדים אפשרות להתאגד. אחנו מעוניינים בהליך משפטי מהיר שלא יתן לפגוע בחברה. חבל על פלאפון שגם כך מדממת ונמצאת בקשיים".

לטענת הוועד, יש היום שיבושים בשירות של תיקון מכשירים והוצאה והחלפה של סחורה ללקוחות. לוי אמר שבין 700 ל-800 עובדים שובתים היום.

במקביל, החלו העובדים גם להחריף את מאבקם: עובדי מערכת המחשוב לניהול לקוחות פתחו החל מהבוקר בשביתה. מדובר בעובדים המנהלים את מערכת המחשוב בה יש את כל הנתונים של לקוחות החברה לרבות פרטים אישיים, שדרוגים ונתונים אודות הלקוח.

מפלאפון מסרו בתגובה לאירועים וטענות העובדים: "פלאפון פנתה לבית הדין לעבודה ביום ראשון על מנת שיכריע בסוגיית היציגות של ההסתדרות בחברה, ומי שיכריע בנושא הוא בית הדין. לצערנו המפגינים נוהגים באלימות ומונעים כניסת עובדים ומשאיות למרכז הלוגיסטי. אני קוראים למפגינים לנהוג באיפוק כלפי חבריהם".

שלשום: עימות אלים בהפגנה

בתחילת השבוע גלש המאבק של עובדי חברת פלאפון גם לפסים אלימים, במהלך הפגנה שקיימו העובדים בפתח משרדי החברה. כ-50 עובדים הגיעו למקום ומחו על כך שלטענתם ההנהלה לא משלמת להם את הבונוסים השנתיים שמגיעים להם עפ"י חוק, ומתנים את העברת הכסף בסיום השביתה וחזרתם לעבודה.

במהלך ההפגנה חסמו המפגינים את הכניסה למשרדים, ובמקום התפתח עימות בין המפגינים לעובדים אחרים במקום. העימות גלש לאלימות כשאחת מהעובדות ביקשה להיכנס למקום, והמפגינים מנעו זאת ממנה. העובדים הטיחו זה בזה מילים קשות, החליפו מהלומות ודחפו זה את זה.