שנת 2013 מתחילה עם גל התייקרויות

אחרי החגיגות, השנה האזרחית החדשה נפתחת עם שורת גזירות כלכליות. מחירי המים והארנונה יעלו כבר הבוקר ובחודשים הקרובים יתייקרו גם התחבורה הציבורית, החשמל ומוצרי היסוד. ואם זה לא די, גם מס ההכנסה עולה

(חדשות 2)

בישראל כמו בכל העולם חגגו הלילה את כניסתה של השנה האזרחית החדשה, אך 2013 נפתחת עם שורה של גזרות כלכליות שנכנסות היום לתוקף. החדשות הרעות: זה רק השלב הראשון בגל ההתייקרויות שצפוי אחרי הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהבוקר נשלם 2.8% יותר על המים שאנחנו צורכים, שצפויים להתייקר עוד בהמשך השנה. גם הארנונה, שבדרך ככל עולה בשיעור עליית מדד המחירים לצרכן (שיעמוד השנה על כ-1.4%), תתייקר ב-2.3%.

מחירי החשמל אמנם לא יעלו הבוקר, אך הם צפויים להתייקר ב-10% עד 15% בחודשים הקרובים. גם מחירי התחבורה הציבורית, מוצרי החלב ומוצרים נוספים צפויים לעלות בשיעור של 5%.

אבל מסתבר שלא רק נשלם יותר, אלא גם נרוויח פחות - תלוש המשכורת שלנו צפוי להצטמק, כשמס ההכנסה יעלה ב-1% לכל מי שמרוויח מעל 14,200 שקל בחודש. למי שמרוויח מעל 66 אלף שקל בחודש צפויה עלייה כפולה של 2%, במה שמוכנה "מס עשירים".

המעסיקים יספגו גזירה נוספת כאשר ההפרשות לביטוח הלאומי יעלו מ-5.95% כיום ל-6.5%. גם ההפרשות לפנסיה - הן של העובדים והן של המעסיקים - יעלו מ-4.16% ל-5%.