עובדי פלאפון הפגינו בדרישה להכיר בהתארגנות: "לא מפחדים"

בצד אחד התייצבו עשרות עובדי "פלאפון" שתומכים בשביתה וקוראים להנהלה להכיר בהתארגנות שלהם. מנגד צדדו עשרות עובדי חברת הסלולר בהנהלה ולבשו חולצות עם הכיתוב "לא שובתים". באמצע: חילופי האשמות הדדיים

עשרות עובדי חברת הסלולר "פלאפון" יצאו הבוקר להפגין במחאה על סירוב הנהלת החברה להכיר בהתארגנות ועד העובדים. מנגד הפגינו עובדי החברה שתומכים בהנהלה וקוראים שלא לשבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מפסיקים לפחד, מתחילים להתאגד", קראו המפגינים שמאורגנים תחת ההסתדרות מול משרדי הנהלת "פלאפון" בגבעתיים ושרו שירים ברוח חנוכה: "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן". לטענת המפגינים, שמבקשים להכיר בהם כוועד יציג, הם החתימו יותר משליש עובדי החברה, כפי שנדרש בחוק, אך למרות זאת נשארת ההנהלה בסירובה. "אנחנו רוצים הסכם קיבוצי במיוחד בתקופה כזו של יוקר מחיה ומבקשים שידברו איתנו", הוסיפו.

מנגד צידדו חלק מהעובדים בהנהלת החברה. "הלקוחות חשובים לנו ואנחנו לא שובתים", קראו. חלק מהתומכים בעמדת ההנהלה ציינו אומנם כי עליה לגלות גמישות רבה יותר, אך עדיין השביתה היא לא הפתרון. "הצעד הזה יסלק את הלקוחות מפלאפון לחברות הסלולר האחרות", הסבירו.  

"ההנהלה מימנה אוטובוסים והכינה שלטים"

לא לשביתה. התומכים בעמדת ההנהלה (עזרי עמרם)
בתגובה טענו חבריהם כי מדובר בהפגנה פיקטיבית. "ההנהלה מימנה להם אוטובוסים והכינה להם שלטים", הקניטו. לדברי מארגני השביתה, 400 עובדים שובתים היום ומחר יצטרפו נוספים.

אתמול, בתום ישיבה עם נציגי ההסתדרות, הוחלט כי מחלקות ההנדסה ומערכות המידע לא יעבדו. עד כה לא נרשמו תקלות מיוחדות.

מהנהלת פלאפון נמסר: "אנו מאמינים שאין בכוונת עובדי פלאפון לפגוע ברשת הסלולר על אף ההסתה לכאורה של ההסתדרות, שכן למעלה מ-80% מעובדי פלאפון לא חתמו להסתדרות ואינם מתכוונים לשבות כלל. במידה וזה המידע שנמסר על ידי ההסתדרות, הרי שזו התנהגות בריונית וחסרת אחריות האופיינית להסתדרות במאבק זה.

"לא יעלה על הדעת שעובדי פלאפון ישתפו פעולה עם פגיעה ברשת הסלולר, שכן היא משרתת את מרבית גופי הביטחון והחירום במדינה, וכן מיליוני לקוחות".