הגל נמשך: רשתות מגה ו-ויקטורי מייקרות מוצרים

אחרי שטראוס, רשת "מגה" ו"ויקטורי" הודיעו היום על העלאת מחירים של שלל מוצרים זאת בשל "דרישת יצרניות המזון". רשתות השיווק מאשימות את היצרניות שהן מעלות את המחירים כדי לאזן את הפסדיהם, והיצרניות מנגד מאשימות את הרשתות שמתנות לדבריהן עסקאות

גל עליות המחירים לא עוצר: רשת "מגה" ורשת "ויקטורי" הודיעו היום שיעלו מחירים של מוצרים רבים, זאת, לפי הודעתם, בשל דרישת יצרניות המזון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק ביום חמישי שעבר העלתה רשת שופרסל מחירים של 1,500 מוצרים ב-4% אך לא הודיעה בדיוק על אילו מוצרים מדובר ומתי תבוצע העלייה. בשל ההתייקרות ולאחר משא ומתן עם יצרניות המזון, תייקר מגה במהלך החודש הקרוב את מוצְרי החלב, המזון היבש, משקאות "קוקה קולה", חומוס וסלטים. אנו צפויים גם לראות עליות מחירים במוצרי החלב של שטראוס, תנובה, טרה, המשקאות הקלים ואפילו במסטיקים שעולים במחיר בין 5-4%.

במגה מדגישים שההתייקרות תיעשה בהדרגה במהלך החודש הקרוב ולא נכנסו לפרטים מדויקים. מגה, כמו חברות אחרות, הולכת לפי מדיניות של שמירה על עמימות באשר להתייקרות - ולא ידוע על כל המוצרים שמתייקרים ומתי.

מאחורי הקלעים עולה תמונה מדאיגה: רשתות השיווק מפנות אצבע מאשימה ליצרניות המזון שלטענתן מעלות מחירים כדי לאזן את הרווחים שהפסידו מאז פרוץ המחאה החברתית לפני שנה וחצי - ואילו יצרניות המזון מנגד מאשימות את רשתות השיווק שאומרות שהן נותנת התניות שונות בעת עסקאות.