החל מיום ראשון: לא ישווקו ביצים

בשל הדרישה להעלות את מחירי הביצים, הודיע ארגון מגדלי העופות כי החל מיום ראשון יושבת הליך שיווק הביצים עד עדכון המחירים. במהלך החודשים האחרונים עלה מחיר התערובת ב-30%. מזכיר הארגון לשר האוצר: "אל תעשה בנו שימוש פוליטי". הדרישה: עוד 4 אגורות לביצה

יופסק שיווק הביצים (AP)

האם בקרוב יחסרו לנו ביצים במקרר? ארגון מגדלי העופות הודיע על השבתה כללית של פעילות שיווק הביצים החל מיום ראשון הקרוב, זאת עד לקבלת דרישת הארגון לעדכן את מחיר הביצים שנמצא בפיקוח בעקבות ההתייקרות במחירי המזון לעופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך החודשים האחרונים עלה מחיר התערובת ב-30% ולכן תובעים המגדלים עדכון של המחיר שמקבל המגדל ב-4 אגורות לביצה, זאת בהתאם למנגנון העדכון המוסכם. מזכיר הארגון מוטי אלקבץ הדגיש כי עליית מחירי הביצים נדרשה עוד לפני החגים, אולם המגדלים מתוך התחשבות בציבור הצרכנים הסכימו לעכב את הביצוע.

"למרות אורך הרוח שגילינו אנו נתקלים בסחבת וסרבנות של שר האוצר, יובל שטייניץ, לעמוד בהסכם עדכון המחירים ולכן לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט בצעד הקיצוני של עצירת שיווק הביצים", הדגיש אלקבץ. לטענתו, "העדכון שהארגון דורש הוא מינמלי, בארה"ב עלו מחירי הביצים בחודשים האחרונים ב-22%". בארגון טענו כי תביעת הארגון נתמכת על ידי כלכלני משרד החקלאות והיועצים המשפטיים של משרדי החקלאות והאוצר.

"אנו פונים לשר האוצר בדרישה שלא יעשה ביצרני הביצים שימוש פוליטי באמצעות עצירה מלאכותית של ההתייקרות הנדרשת, שיאמץ באופן מיידי את עמדת היועצים המשפטיים ומשרד החקלאות ויחסוך מכולנו את ההשבתה המיותרת ואת הסבל שיגרם לציבור הצרכנים", סיכם אלקבץ.