אחרי שטראוס: תנובה מעלה מחירים

לראשונה מאז פרוץ המחאה החברתית ויממה לאחר ההודעה על העלאת המחירים בשטראוס, גם תנובה מיישרת קו ומייקרת את מוצריה. בניגוד לשטראוס אין בכוונת החברה להעלות את מחיר הקוטג' שהפך לסמל המאבק. "יצרניות המזון פתחו בחזית משולבת נגד הצרכנים", תקף איציק אלרוב, יוזם המחאה

מעלים מחירים, תנובה (חדשות 2)

בטרם עברה יממה מאז הודיעה חברת שטראוס על העלאת מחירי מוצריה בשיעור של עד 5%, וכבר היום מיישרת עמה קו המתחרה תנובה, ומודיעה על העלאת מחירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניגוד לשטראוס, שבכוונתה לייקר את מחיר הקוטג', בתנובה החליטו שלא לקחת סיכון ולא לייקר את סמל המאבק החברתי, כך שמחיר הקוטג' צפוי להישאר על כנו.

תנובה תייקר מוצרים בשיעור של עד4.8%, כאשר שיעור העלייה הממוצע הינו 3.5%. המוצרים שיתייקרו הינם: גבינות רכות (2.5%), שמנת מתוקה (2.5%), משקאות חלב (4.8%), חלב מועשר (3%), יוגורטים (4.8%), מעדנים (3.5%), גבינות צהובות מדף (4.8%) וגבינות מלוחות (4.8%).

זו הפעם הראשונה שתנובה מייקרת מוצרים מאז פרוץ המחאה החברתית. כזכור, חרם הקוטג' בקיץ 2011 היה אחד המניעים העיקריים למחאה שהביאה מאות אלפים לצאת לרחובות ולדרוש "צדק חברתי".

"יצרניות המזון פתחו בחזית התייקרויות משולבת כנגד הצרכנים", תקף איציק אלרוב שיזם את המחאה ההיא. "במקום לגלות אחריות ולנהוג באיפוק כלפי הציבור וקהל הלקוחות, החברות מעדיפות, אחת אחרי השניה, להצטרף לחגיגת מחירים פרועה על חשבוננו".