עוד התייקרות: שטראוס מעלה מחירי מוצרי החלב

בשורה מרה נוספת לצרכנים, אחרי שלל חברות המזון גם שטראוס מייקרת את מוצרי החלב. מנכ"ל החברה: "העלייה החדה במחיר החלב הגולמי מחייבת התאמות מסוימות, אך בשלב זה אנו נמשיך לספוג את עליות תשומות הייצור וחומרי הגלם האחרים בכל שאר הקטגוריות". מחיר המילקי, מהמוצרים המבוקשים ביותר של החברה, יישאר ללא שינוי

מוצרי החלב של שטראוס יתייקרו (חדשות 2)

קבוצת שטראוס החליטה שלא להמתין לעדכון הצפוי במחירי מוצרי החלב בפיקוח והכריזה היום על העלאת מחירים. הנימוק הרשמי להתייקרות: העלייה במחיר החלב הגולמי. החברה תעלה את מחיר הגבינות בשיעור של 5%, את השוקו ב-4%, את מחיר החלב המועשר ב-3% ואת מחיר מעדני "דני" ו"גמדים" בשיעור של 3.5%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשטראוס בחרו שלא לשנות את מחיר המילקי, שניזוק בשעתו מחרם הקוטג' ועקב כך הוזילה את מחירו. יחד עם זאת, שטראוס הודיעה כי לא תביא לייקור במוצרי שטראוס-עלית, למרות עליות המחיר שעליהן הכריזו כבר אסם, קוקה-קולה ישראל, יוניליוור, יפאורה-תבורי, טמפו, זוגלובק, חוגלה קימברלי ואחרים.

מחירו לא יעלה. מילקי (יח"צ)
מנכ"ל שטראוס ישראל ציון בלס, הסביר היום את מהלכי החברה ואמר כי "אילולא העלייה במחיר החלב הגולמי לא היינו מעלים כעת את המחירים באף קטגוריה של שטראוס. בשנה החולפת ביצענו עשרות תהליכים בכדי להתייעל ולשמור על רמת מחירים קבועה, זאת למרות העליות החדות במחירי מרבית חומרי הגלם והאנרגיה", אמר.

עוד הוסיף המנכ"ל בלס כי העלייה במחיר המטרה חייבה את החברה לבצע התאמות מסוימות במחיר מוצרי החלב. "יחד עם זאת, בשלב זה אנו נמשיך לספוג את עליות מחיר תשומות הייצור וחומרי הגלם האחרים בכל שאר הקטגוריות בהן פועלת החברה, ולא נעלה בהן מחירים".

בשטראוס אמרו היום כי "במהלך השנה וחצי האחרונות חברת שטראוס סופגת את העליות במחירי תשומות הייצור והאנרגיה בנוסף לעליות מחירי חומרי הגלם, ולא מעלה את מחירי המוצרים בהתאם לעליות החדות. מהלכים אלה עלו עשרות רבות של מיליונים לחברה, שחייבו שינויים משמעותיים: צמצום הוצאות, ביטול השקעות מסוימות והתייעלויות בכלל מערכי הייצור, המכירה והשיווק". עדכון המחירים ייכנס לתוקף כבר בתחילת החודש הבא.