באיזו עיר מבזבזים הכי הרבה?

אם אתם גרים ברחובות ובעלי משפחה, כנראה שאתם מבזבזים לא מעט, בתל אביב משלמים כמובן את שכר הדירה הגבוה ביותר, ומוציאים הכי הרבה כסף לנפש, ובאשקלון כמעט לכולם יש טלוויזיה. הלמ"ס מפרסמת נתונים על הרגלי הצריכה של הישראלים על פי ערים

אז איפה מבזבזים הכי הרבה?. ארכיון (חדשות 2)

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום נתונים על הרגלי הצריכה של הישראלים על פי אזורי מגורים. מהדוח עולה כי העיר היקרה ביותר למשקי-בית בישראל היא רחובות, בעוד שההוצאה לנפש הכי גבוהה היא בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנתונים, הסוקרים את 14 הערים הגדולות בארץ, קובעים כי ברחובות מוציאה משפחה בממוצע 15,815 שקלים בחודש. בבת-ים לעומת זאת, נרשמה ההוצאה הנמוכה ביותר עם 10,322 שקלים. הממוצע הארצי נמצא איפשהו באמצע, ועומד על 13,967 שקלים. ברחובות מוציאים 13% מעל הממוצע הארצי.

ועל מה משלמים כל כך הרבה ברחובות? שיעור ההוצאה החודשית הגבוה ביותר בעיר מושקע בחינוך, תרבות ובידור - 17.8%. בחיפה שיעור ההוצאה הגבוה ביותר הוא על תחבורה ותקשורת - 23.2%, ובבאר-שבע מוציאים הכי הרבה על מזון - 18.8%.

הכי יקר להיות רווק בתל אביב

ולרווקים, ההוצאה לנפש הגבוהה ביותר נרשמה דווקא בתל-אביב, עם 6,841 שקל לחודש. בצד השני של המשוואה ניצבת בני-ברק, גם ההוצאה לנפש הנמוכה בישראל - 2,620 שקל.

הנתונים מתייחסים גם להרגלי המחייה של הישראלים. שיעור הבעלות על דירות בישראל עומד על 68.8%, בעוד שרק 26.3% גרים בשכירות. שיעור הבעלות על דירות הגבוה ביותר נמצא באשדוד עם 74.6% מהתושבים, בתל-אביב, כצפוי, הוא הנמוך ביותר 44.1% בלבד.

רק כמחצית ממשקי הבית בירושלים מחזיקים במזגן

הדוח מגבה רשמית גם את התחושה שהדירות בתל אביב יקרות בהרבה - ההוצאה החודשית הממוצעת על שכר דירה בעיר היא הגבוהה ביותר בארץ, ועומדת על 3,552 שקל. 3 הערים הצפופות ביותר בארץ הן ירושלים, בני-ברק ואשדוד.

מבחינת בעלות על מוצרים, רק כמחצית ממשקי-הבית בירושלים מחזיקים במזגן, זאת לעומת 81.4% בממוצע הארצי.

מספר המחשבים הגדול ביותר לנפש נמצא בתל-אביב וברמת-גן (מעל 60 מחשבים ל-100 איש), ובאשקלון שיעור הבעלות על טלוויזיה אחת לפחות הוא הגבוה ביותר - 99.3%.