עוד התייקרות: זוגלובק וטמפו מעלות מחירים

אחרי תנובה, טרה ויונליוור – גם חברת זוגלובק ויצרנית המשקאות טמפו יודיעו בקרוב על עליית מחירים. בזוגלובק יעלו המחירים בשיעור של 5% לערך, ובטמפו יעלו את מחירי המשקאות בשיעור דומה. בקרוב יוגשו המלצות ועדת קדמי לבחינת התחרותיות והמחירים בשוק מוצרי המזון והצריכה

נקניקיות בעלייה. ארכיון (AP)

מגמת התייקרות המוצרים במשק נמשכת: חברת זוגלובק צפויה להגיש מחר מחירונים חדשים, ובהם עליית מחירים כוללת של 5-4%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, גם יצרנית המשקאות טמפו צפויה להודיע מחר על ייקור מרבית המשקאות שהיא משווקת, כאשר המשקאות המוגזים צפויים להתייקר בכ-5.7%, המשקאות הקלים בכ-5% והבירות בשיעור של עד 6%. מוקדם יותר החודש הכריזו חברות המזון הגדולות תנובה, טרה ויוניליוור על ייקור המוצרים שלהן, כעת הגיעה שעתם של יצרניות מזון ומשקאות אחרות.

בתחילת החודש פרסם משרד החקלאות המלצה לבצע עלייה של 9.4% במחיר החלב הגולמי, שיעמוד על 2.34 שקלים לליטר חלב, מחיר הכולל היטל בגובה 4.7 אגורות לליטר. בעקבות כך צפויה ועדה משותפת למשרד האוצר והחקלאות להכריז על עליית מחירי מוצרי החלב שבפיקוח, הכוללים: חלב בשקית ובקרטון, גבינה צהובה במעדנייה "עמק" ו"גלבוע", חמאה ומוצרי ניגרת כמו "אשל".
‎‎
במקביל, המלצות ועדת קדמי לבחינת התחרותיות והמחירים בשוק מוצרי המזון והצריכה יוגשו ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה. במשרד התמ"ת מעריכים שהממשלה תאשר את ההמלצות.