מגדלי הירקות: "האוצר אשם בעליית מחיר המלפפונים"

בשבועות הקרובים צפוי מחיר של קילו מלפפונים לזנק עד ל-18 שקלים, אך מגדלי הירקות דוחים את הטענות כי מזג האוויר הוא הסיבה לכך. "חסרים היום 2,500 עובדים במערכת ומשרד האוצר לא מסייע, נגמר העידן בו נמכרים ירקות בזול". משרד האוצר: "רשות האוכלוסין היא האחראית על נושא העובדים הזרים"

בעקבות הפרסום על העלייה הצפויה במחירי המלפפונים בשבועות הקרובים - קילו מלפפונים יגיע על פי ההערכות ל-18 שקלים - מפנים בארגון מגדלי הירקות אצבע מאשימה לעבר משרדי האוצר והפנים ותוקפים את התנהלותם. "אין שום סיבה שזה יהיה המחיר", אמר הבוקר ראש הארגון מאיר יפרח בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין להאשים את מזג האוויר בעליית המחירים", הבהיר יפרח. "משרד האוצר הוא שהחליט שלא להביא עובדים זרים ולא להיכנס למתווה חדש שיביא לפיתרון. חסרים היום 2,500 עובדים במערכת, וגם משרד הפנים לא מצליח להביא עובדים".

"חסרים עובדים"

"במקום לפנות לארגון מגדלי הירקות, יש לפנות למשרד האוצר שמקצץ משרות כשאלפי סודנים ואריתראים מסתובבים בתחנה המרכזית", תקף יפרח. "החקלאים לא יכולים לשתול - כי אין להם עובדים. למעלה מחודשיים אנחנו מחפשים את העובדים שהבטיח האוצר. לאוצר אין מספיק הבנה, והוא סתם מתנכל לנו. נגמר העידן בו נמכרים ירקות בזול".

מחיר קילו מלפפונים לקמעונאים זינק היום לתשעה שקלים, אחרי שבמשך תקופת החגים עמד המחיר על 3-2 שקלים לקילו עבור הצרכן. הבוקר התפרסמה הערכה ולפיה המחיר לצרכן עשוי לזנק בשבועות הקרובים עד ל-18 שקלים. 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה לידיעה: "רשות האוכלוסין וההגירה הינה הגורם הרלוונטי לעניין. משרד האוצר אינו אמון על הבאתם של עובדים זרים בהתאם להחלטות הממשלה בנושא, ואינו אחראי על כל עניין ביורוקרטי הכרוך בדבר".