ההתייקרות נחשפת: יוניליוור מעלה מחירים למאות מוצרים

חברת "יוניליוור" הודיעה לרשתות השיווק כי בכוונתה לבצע עליית מחירים גורפת בכל קטגוריות מוצרי המזון והצריכה שהיא משווקת בשוק. המשמעות: מיד לאחר החגים נשלם יותר על החמאה, המרגרינה ומוצרי הניקיון בשיעור של עד 15%

תתכוננו לשלם הרבה יותר על מוצרי הצריכה - מיד לאחר החגים: חברת יוניליוור הודיעה היום שבכוונתה לבצע עליית מחירים גורפת בכל קטגוריות מוצרי המזון והצריכה שהיא משווקת בשוק - בשיעור של 3%-15%, והדהימה את השוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוניליוור שלחה היום מחירון לרשתות השיווק בו פרסמה את רשימת המוצרים שמחירם יעלה - ואת גובה ההתייקרות. מתוך המסמך ניתן לראות זינוק במחירי דגני הבוקר, ממרחים שונים ואף מוצרי ניקיון.

למשל, דיאורדורנט של דאב צפוי להתייקר בשיעור של 15%, מחירם של מרככי הכביסה בדין וסבוני דאב יעלה בשיעור של 5%-6% ומחיר מוצרי הניקיון סיף ואקונומיקה יעלו ב-6%.

"נהיה לי חושך בעיניים"

דגני הבוקר המשווקים תחת המותג תלמה, כמו כריות ועוגי, יעלו בשיעור של 3%-6%. בשיעור דומה יעלו גם מחירי המרגרינה בלובנד, החמאה והמזולה. מחיר המרקים ואבקות המרק המשווקים תחת המותג קנור יעלו ב-5%, וכך גם הרטבים.

מיונז תלמה ומיוקל, והקונפיטורות יתייקרו בשיעור של 5% וחמאת בוטנים סקיפי תתייקר ב-6%. מחירי תה ליפטון ותה ארל גריי יעלו ב-5%, וכך גם מחיר החטיפים המלוחים, עזרי אפייה, קצפת צמחית, פתית ופריכיות.‏

בחלק מרשתות השיווק הופתעו מהמחירון החדש, לאור העובדה שמדובר כמעט בכל המוצרים שהחברה משווקת, ובשיעורי התייקרות גבוהים. "ראיתי את המחירון, ונהיה לי חושך בעיניים. הם הלכו רחוק מדי", אמר היום בכיר באחת מרשתות השיווק. ‏

בחודש יולי האחרון בחן משרד החקלאות את השפעת העלייה בתשומות על מחירי מוצרי החלב שבפיקוח, ועל מחיר החמאה בפרט, והגיע למסקנה כי אין צורך לעדכן את המחיר. למרות זאת, ביוניליוור בוחרים להעלות את מחירי המרגרינה, מוצר דומה, בשיעור של 6%.