צפו: כך נראית הדירה היקרה בישראל

היום נחשפות תמונות של פנטהאוז בשטח של בערך דונם, עם נוף לים, שתג המחיר שמוצמד אליו – 150 מליון שקלים – מזניק אותו לתואר הדירה היקרה בישראל. הוא יועמד למכירה פומבית, אף שכרגע מדובר בחלל ריק, כחומר ליד הקונה

ספק אם בשנות ה-30 של המאה הקודמת, כשהבניין הזה נבנה ניבאו מה יהיה כאן היום. בנייתו של פרויקט "הירקון 96" בתל אביב הסתיימה - 45 דירות שהן הכי רחוק שיש מדיור בר השגה. הפנטהאוז במתחם צפוי להפוך לדירה הנמכרת בישראל - במחיר של 150 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

30 דירות כבר נמכרו בבניין חלק מהרוכשים הם מיליארדרים, פרופסורים בעלי שם עולמי וגם כמה ישראלים אמידים מאוד.

חלק מהמבנה שומר באופן מדויק לפי בתי הבאוהאוס שהיו כאן. אחת הדירות למשל, 3 חדרים, 133 מ"ר - עולה 24 מיליון שקלים והיא אחת הזולות במתחם - במיוחד בהשוואה לפנטהאוז. "שטח הפנטהאוז 714 מטר ועוד 400 מטר מרפסת, אנחנו מנהלים משא ומתן כרגע עם מספר רוכשים פוטנציאלים ואני מניח שאנו נשבור את השיא של מכירת הפנטהאוז הכי יקר בישראל", טוען מנהל מכירות "הירקון 96", עובד זנגי.

בתחילה דרשו על הדירה הזאת 120 מיליון שקלים, אבל אז באה מחלקת הנדל"ן של בית המכירות הפומביות סותביס, שמעוניינת לשווק את הפנטהאוז בעולם והציבה תג מחיר חדש - 150 מיליון שקל.

כעת, רק הפנטהאוז נותר לא בנוי, מחכה לרוכש שיחליט מה הוא רוצה שיהיה בו - הכל כלול במחיר. בשבוע הבא בטקס חגיגי תיערך ההשקה של הפרויקט. שלמה גרופמן, האיש שהפך פעם את אפריקה ישראל מחברה קטנה לתאגיד ענק, מאמין שדווקא עכשיו כשבעולם משבר כלכלי - זה הזמן לפרויקטים כאלה: "דווקא המשברים בעולם הביאו חלק גדול מהמשקיעים שיש להם כסף, להבין שהנדל"ן זה אכן נכס אמיתי - זה לא נייר אני מרשה לעצמי לחזות שאנחנו רק בהתחלה".

אז נכון הנדל"ן הוא נכס מוחשי, מציאותי אבל יש מי שיאמר שדווקא המחירים בוודאי בתל אביב הם שאיבדו את הקשר עם המציאות.