כך תוזילו דרמטית את החופשה שלכם

חופשה בחו"ל עולה לא מעט, כשכמה לילות במלון בארץ יכולים להסתכם בקלות בכמה באלפי שקלים. לכן, יותר ויותר ישראלים מחפשים אלטרנטיבות זולות למלונות היקרים. איך תחסכו לא מעט כסף? טיול בקראוון, אוהל על שפת הכנרת, או חופשה בדירה של מישהו אחר

בזמן שעם ישראל מסתער על הצימרים, על המלונות באילת או ב"הכל כלול" ביוון, יש משפחות שמוצאות דרכים מעניינות ליהנות מחופשת קיץ עם הילדים, ובמקביל לחסוך לא מעט כסף. כך פגשנו את משפחת וסרמן הירושלמית בביתה של משפחת רעם בצפון, והקיבוצניקים מחפציבה - עלו לבירה ולנו אצל בית משפחת וסרמן.

"לא סתם יש מחאה חברתית, בשביל בית מלון צריך משכנתא, ונפגשנו באינטרנט בפורום של החלפת בתים", אומר עמיחי וסרמן מבית משפחת רם בבירה. "זה עניין של אמון", מוסיפה אביטל רעם, "התחלנו לדבר על ילדים ותאריכים, וסגרנו הכל ביחד". גם הילדים מיישרים קו עם המבוגרים: "אני לא רוצה שיחטטו לי בדברים, ואני לא מחטטת לאנשים אחרים", מספרת הבת, נועה.

החופשה החינמית מחייבת הצבת גבולות. הדבר הכי חשוב הוא לשמור על שלום הבית של המארח. כשנופש במלון מסתכם באלפי שקלים, יותר משפחות מחפשות את האופציה הזולה, לחוות את הארץ בדרך מעט יותר מקורית, כמו משפחת בן איבגי מאלפי מנשה שמטיילת בארץ בקרוואן שכור.

"יש ניתוק וחופש שאין בשום מלון"

"זה אחלה פיתרון", מסביר דקל בן איבגי. "אני לשטח לא בנוי, פה יש מזגן, מקלחת, כמו בית". למרות שבישראל עדיין לא רואים הרבה קרוואנים על הכביש, כבר כמה חברות עוסקות בהשכרת קראוונים לטיולים בישראל.

"בעבר ישנו באוהלים על החוף, והפעם החלטנו להתפנק כמו בית מלון", מספרת דורית שוורצברג מבאר שבע. בית מלון? בעשירית מהמחיר: שילמנו 800 שקל לארבעה לילות לכל המשפחה. "לא חושבים להשקיע כמה אלפי שקלים בשביל שבוע של חופש, וגם הניתוק והביחד לא קורה בשום מקום", דורית מדגישה את היתרונות שהם לא רק פיננסיים.

והשורה התחתונה? כולם הבינו שחופשה מהנה לא חייבת להיות כל כך יקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת