משלמים ביוקר על לחם: "שיקצצו לטייקונים"

גזירה נוספת נכנסה לתוקף, והתקבלה בזעם במכולות - הן מצד הקונים והן מצד המוכרים. "אנחנו לא יודעים מה הסיבות להתייקרות, אבל בסופו של דבר זה תמיד פוגע באוכלוסיות החלשות", האשימו

הקונים שהגיעו הבוקר למכולות ורכשו את אותו הלחם אליו הם רגילים, נאלצו להתמודד עם כאב חד יותר בכיס, בעקבות התייקרות בשיעור 6.53% שנכנסה לתוקף היום. את הזעם הם מפנים לעבר הממשלה: "שכחה מהחלשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד התמ"ת ציינו כי לעליית המחירים גרמו, בין היתר, ההתייקרות הניכרת של החיטה בעולם והזינוק בשווי הדלק. למרות זאת, את הקונים ובעלי המכולות לא הצליחו ההסברים לשכנע, והבוקר הם תקפו את המדיניות הכלכלית של הממשלה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מחה הבוקר חיים, תושב פלורנטין, על שורת ההתייקרויות של התקופה האחרונה. "כל המחירים עולים. גם הסיגריות. זה נכון שרע לעשן, אבל אני מעשן. שמישהו יסביר לי למה הנובלס עלה ל-20 שקלים", הוא אמר בזעם.

הוא הוסיף כי "העלאת המחירים היא צעד שפוגע בכולם ובעיקר בשכבות החלשות. צריך לקצץ במשכורות של אלו שיש להם, במיוחד של הטייקונים שהם החברים הטובים של הממשלה הנוכחית והממשלות הקודמות, שלא היו טובות יותר".

אלפרד ברכה, בעל מכולת בפלורנטין, נאלץ לקבל בחוסר אונים את הגזירות החדשות. "השכונה הזאת היא המרכז והלב של המחאה נגד מדיניות הממשלה, רוב הפעילים גרים פה וקיבלו את זה באופן קשה מאוד - גם אני", הוא סיפר. 

סוג הלחם מחיר לפני השינוי מחיר אחרי השינוי 
 לחם אחיד (כהה) 750 גרם 4.92 שקלים 5.24 שקלים
 לחם לבן 750 גרם 4.92 שקלים 5.24 שקלים
 חלה 500 גרם (לחם אחיד כהה) 5.37 שקלים 5.72 שקלים
 לחם פרוס וארוז 750 גרם 7.38 שקלים 7.87 שקלים
 לחם לבן פרוס וארוז 750 גרם 6.56 שקלים 6.99 שקלים

בעל מכולת אחר בשכונת קריית שלום שבדרום תל אביב העדיף שלא להזדהות בשמו. "אני לא יודע מה הסיבות להעלאת המחירים, אבל העובדה היא שבסופו של דבר זה תמיד פוגע באוכלוסיות החלשות", הוא האשים.

על ההתייקרות אמר: "לאנשים האלה אין מה לעשות והם נאלצים לשלם עוד. יש כאלה שחושבים שתוספת של 30-40 אגורות היא שום דבר, אבל למשפחות שגרות כאן - שחלקן צורכות לחם מדי יום עבור לא מעט נפשות - זה עולה הרבה מאוד כסף".