חברות נסיעות מכרו טיסה לאיטליה - ביום כיפור

חברות תיירות רבות ברחבי הארץ שיווקו בשבועות האחרונים טיסה למילאנו שבאיטליה, שנקבעה לצאת מנמל התעופה בן-גוריון - בערבו של יום הכיפורים, כששמי ישראל סגורים לטיסות. כמו כן, הנוסעים מתלוננים כי החברות מסרבות להחזיר להם את כספם. "איסתא": "הטיסה הוקדמה"

לקראת תקופת החגים הקרבה מזמינים הישראלים טיסות בהמוניהם, אך טיסה אחת שמשווקת בשבועות האחרונים על ידי חברות רבות - כלל אינה קיימת. מתברר כי הטיסה נופלת על ערב יום הכיפורים - שבו נמל התעופה בן גוריון סגור להמראות ונחיתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקוחות רבים שביקשו לבלות את יום הכיפורים במילאנו שבאיטליה, התאכזבו לגלות שהטיסה שרכשו אמנם אמורה לצאת ביום הזה - אך בשעה שבה נמל התעופה סגור לפעילות. בשיחה שנערכה עם סוכנת נסיעות של חברת "איסתא", לא נשמע שקיימת בעיה עם הטיסה. "מקום אחד עולה 1,000 דולר, והשני 1,388 דולר", נקבה הסוכנת במחיר.

לקוחות שרכשו כרטיסי טיסה: "החברות מסרבות להחזיר הכסף"

רק לאחר שהוסבה תשומת לבה של הנציגה, לעובדה שהטיסה למעשה כלל אינה קיימת מפני שהיא "עתידה" לצאת בשעה 19:30 בערב של אותו היום - היא הבינה שנפלה טעות. לטענה כי ניתן לרכוש כרטיס לטיסה בתום לב, ענתה: "היינו מתקשרים בחזרה ומודיעים שהטיסה לא תצא בגלל יום כיפור".

אך היום מתברר שלא כך הם הדברים. לקוחות רבים שרכשו את הטיסה מבלי שידעו כי מדובר בערב יום הכיפורים -  התלוננו כי חברות הנסיעות אינן מסכימות להחזיר להם את כספם.

מחברת "איסתא" נמסר בתגובה: "ידוע כי ביום כיפור נמל התעופה סגור לחלוטין ואין טיסות יוצאות או נכנסות. פרטי הטיסות כולל השעות מגיעות ממערכות מחשוב עולמיות. מבדיקה שעשינו עולה כי שעת הטיסה הוקדמה לשעה 12:30 - לפני יום כיפור".